Wystrzałowa rywalizacja w Jastrzębiu - Zdrój

fot. Pressing Bike-System Ice-Went Team

W ostatnią sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębim-Zdroju "wystrzeliła" wreszcie długo zapowiadana przez Pressing Bike-System Ice-Went Team Rowerowa Petarda, znana też jako Mistrzostwa Świ... wróć... Śląska ;-)

Wszelakiej maści zawodnicy XC stanęli na starcie 3,5 km pętli wytyczonej na terenie lasu otaczającego OWN. 

Niby niepozorne 3,5 km okazało się jednak bardzo wymagające zarówno technicznie jak i kondycyjnie. Mocno pokręcona, naszpikowana przeszkodami, interwałowa trasa sprawiła sporo trudności nawet doświadczonym zawodnikom. I to "na sucho"!! Szczerze mówiąc strach pomyśleć jak wyglądałaby rywalizacja przy złej pogodzie! Wąskie ścieżki dość skutecznie utrudniały wyprzedzanie, a każdy błąd na trasie mógł sporo kosztować.

Trzeba było jechać naprawdę z głową, aby bez złych przygód zameldować się na linii mety.

Ostatecznie po 5 rundach dojechałem na 3-cim miejscu w Masters 1,  kategoria ta tym razem skupiała dość szerokie grono zawodników: od 36 do 50 lat. Czy to tytuł II Wicemistrza Śląska? Nie wiem, ale bawiłem się świetnie! Wygrał oczywiście aktualny Mistrz Polski Masters Remigiusz Ciok, który jako jedyny zameldował się z czasem nie przekraczającym 1 godziny.

Organizator pomyślał nie tylko o "dojrzałych" zawodnikach, ale również tych którzy nie posiadają jeszcze pedałów w rowerze ;-) 

Rowerowa Petarda w Jastrzębiu Zdroju to z pewnością jeden z najlepszych wyścigów XC w jakich miałem okazję wystartować w tym sezonie. Naprawdę dobra organizacja i doskonała trasa to właściwie definicja udanej imprezy. Tutaj oba warunki zdecydowanie spełnione! Dobra robota! Jeśli tylko się ponownie odbędzie, na pewno wrócę tu za rok.

Pełne wyniki dostępne => tutaj


o autorze

Łukasz Marek Sobol

Prawdziwa miłość jest tylko jedna🚲, zakochany od dziecka, wierny na zawsze ;-)

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl