​Dwa dni, dwa starty CST 7R MTB Team.

W miniony weekend miały miejsce dwa ważne dla CST 7R MTB Teamu wyścigi, więc drużyna została podzielona na grupy. Pierwsza wystartowała w sobotnim Bike Maratonie w Złotoryi, a druga walczyła na trasie niedzielnego Bike Atelier MTB Maratonu w Psarach. Czwarta edycja Bike Maratonu odbyła się w nowej lokalizacji w gminie Złotoryja, gdzie na interwałowej trasie dystansu GIGA (69 km) rywalizowano w Pucharze Polski XCM. Ranga zawodów spowodowała, że na starcie zameldowali się niemal wszyscy kolarze krajowej czołówki. Niestety, problemy techniczne wykluczyły z walki o wygraną Karola Rożka, zwycięzcę poprzednich trzech wyścigów Bike Maraton, który dotarł na metę na 9. miejscu. Dobry start zanotował Łukasz Helizanowicz, finiszując na 7. pozycji open i zajmując jednocześnie drugie miejsce w kategorii U23. - Drugą edycję Pucharu Polski w maratonie, która rozegrała się w Złotoryi, kończę na drugim miejscu w swojej kategorii oraz zajmuję dobre siódme miejsce w Elicie. Gratulacje dla zawodników drużyny JBG2 CryoSpace - krótko komentuje Łukasz. 


Foto: Pause.pl

W sobotę na podium stanęła również Michalina Ziółkowska, zajmując ponownie 3. miejsce. W przypadku jedynej zawodniczki CST 7R MTB Teamu nie to jest jednak najważniejsze. - Podium zawsze wygląda fajnie, ale moja dyspozycja ciągle jest daleka od optymalnej. Wyścig był dla mnie trudny, jak wszystkie trzy poprzednie i... wszystko od 3 miesięcy. Od czerwca zmagam się głównie z boreliozą i jej komplikacjami, co bardzo pokrzyżowało moje plany treningowe. Nie spodziewałam się, że mały kleszcz może wszystko wywrócić do góry nogami – mówi Michalina. - Tydzień temu wydawało mi się, że wszystko powoli idzie do przodu, ale dziś na Bike Maratonie w Złotoryi przekonałam się, że nie jest to tak oczywiste. Do mety dojechałam wprawdzie na 3. miejscu, ale walczyłam głównie o to, żeby przejechać cały dystans. Mimo wszystko nie poddaję się – dodaje zawodniczka teamu CST 7R. Dzień później w Psarach miał miejsce drugi w tym sezonie Bike Atelier MTB Maraton. Uczestnicy dystansu PRO mieli do pokonania 56 km na znanej, ale niełatwej trasie. Psary to stały punkt cyklu, więc o żadnych zaskoczeniach raczej nie mogło być mowy. Pogoda również nie była niespodzianką i tradycyjnie tutaj była dość kapryśna. W ostatnich latach w Psarach chyba tylko raz zdarzyło się, że podczas wyścigu było gorąco i słonecznie. Deszcz i błoto nigdy jednak nie przeszkadzają w ostrej i ciekawej rywalizacji. W niedzielę najlepszym z kolarzy czarnej ekipy okazał się Maciej Pitach, który zameldował się na mecie na 8. miejscu, wygrywając kategorię M3. Teraz pora na złapanie oddechu i ostatnie szlify formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski w Gdyni. Nie oznacza to jednak braku startów, więc widzimy się już za tydzień.

Wyniki CST 7R MTB Team: Bike Maraton Złotoryja Dystans GIGA – Puchar Polski Michalina Ziółkowska - 3. miejsce open / 3. miejsce w kat. elita, Łukasz Helizanowicz - 7. miejsce open / 2. miejsce w kat. U23, Karol Rożek - 9. miejsce open / 9. miejsce w kat. elita, Michał Ficek - 12. miejsce open / 12. miejsce w kat. elita, Dystans MEGA Oliwier Machura - 5. miejsce open / 1. miejsce w kat. M1. Bike Atelier MTB Maraton Psary Maciej Pitach - 8. miejsce open / 1. miejsce w kat. M3, Sebastian Chojnowski - 27. miejsce open / 10. miejsce w kat. M3, Jakub Dybał - 30. miejsce open / 3. miejsce w kat. M1.

fot. Bike Maraton


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl