Wygrane maratony w Polsce i we Włoszech zawodniczek Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

 Tydzień po rozegraniu wyścigów Mistrzostw Polski, zawodniczki Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team: Zuzanna Krzystała i Anna Urban stanęły na starcie dwóch maratonów MTB. Z obu wróciły z pucharami triumfatorek.

Zuzanna Krzystała wystartowała w pierwszej edycji Pucharu Polski w maratonach, który odbył się w Myślenicach. Anna Urban ścigała się z kolei w maratonie Granfondo del Matese, będącym edycją Pucharu Włoch. Obie panie wygrały zawody.

Zuzanna Krzystała zajęła 1 miejsce w kategorii elita – Puchar Polski w maratonach MTB i tak komentowała wyścig:

„Wspólnie z trenerem podjęliśmy decyzję o starcie w połowie ubiegłego tygodnia. Po aktualizacji terminów Pucharu Polski w maratonie, pierwszym startem były „Cyklokarpaty” w Myślenicach. Nigdy nie miałam okazji startować w tym cyklu, więc byłam ciekawa co mnie czeka. Start był w niedzielę. Podczas podróży na zawody całą drogę padał deszcz, nie zapowiadało się ciekawie. Trasa ciężka fizycznie i technicznie, zalegające w dużej ilości błoto, glina, mokre korzenie i kamienie były sporym wyzwaniem. Pomimo ciężkich warunków, warto było się zmęczyć ... na mecie czekało na nas słońce. A ja wygrałam wyścig! Miałam szczęście, obyło się bez przygód, których na trasie nie brakowało. Żałuję tylko, że w tej edycji było tak mało zawodniczek”.

Z pierwszą lokatą na metę dotarła także Anna Urban. Swój zwycięski start we Włoszech podsumowała następująco:
„Ten wyścig to top w moim rankingu, dlatego od teraz na stałe znajdzie się w kalendarzu wyścigów.”

Anna Urban miesiące letnie spędza na treningach na Południu Europy, w Austrii i we Włoszech. W tym roku sierpień spędziła na południu Włoch, rozważając start w dwóch włoskich maratonach odbywających się na Sycylii i górach Matese w Kampanii. Wybrała zawody w Kampanii (łańcuch górski w południowych Apeninach). Start wyścigu zaplanowano na wysokości blisko 1000 m n.p.m.

„Ponieważ wielokrotnie startowałam w maratonach, na południu Włoch czułam się jak w Polsce. Mnóstwo znajomych twarzy i dobra atmosfera. Trasa była jednak bardzo wymagająca. Na początek krótka prosta i kilka zjazdów, gdzie tuman kurzu doprowadza do pierwszych wypadków. Szczęśliwie udaje mi się uniknąć wywrotki. Następnie długi podjazd i peleton zaczyna rwać się na mniejsze grupki. Trzymałam się z kilkoma panami w pierwszej cześć wyścigu. Trasa maratonu wydaje się niedługa - 55 km i 1500 przewyższenia, ale dała zawodnikom mocno w kość . W 90 proc. to wymagający teren. Wszystkie podjazdy po luźnych kamieniach

i nachylenie powyżej 15 proc., momentami nawet 20 proc. Kto choć raz jechał taką trasą wie, o czym mówię. Największą przyjemność dają zjazdy po singlach.“ – komentuje wyścig nasza zawodniczka.

Anna Urban na mecie melduje się jako pierwsza kobieta. W męskiej klasyfikacji wygrywa Aleksei Medvedev. Aktualny Mistrz Europy Tiago Fereira, melduje się na mecie na 5 pozycji.

Początek formularza

Dół formularza


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl