XXX Uphill Race Śnieżka 23 sierpnia w Karpaczu

Niewiele  jest w Polsce wyścigów MTB, o których w parę chwil po uruchomieniu zapisów można powiedzieć, że nie ma już miejsc na liście startowej. W zasadzie jest jeden taki wyścig – Uphill Race Śnieżka, a zapisy na każdą kolejną edycję trwają kilkadziesiąt sekund. Potem prawie zawsze jest dogrywka, bo ktoś zrezygnuje, ktoś nie przyjedzie, ktoś jednak się rozmyśli, ktoś nie zdąży z opłatą startową – i pojawia się niewielka pula wolnych miejsc. Po paru sekundach od ich uwolnienia znów jest koniec.

Trzydzieści lat to kawał czasu. I dla tego wyścigu, i dla polskiego MTB. Szkoda, że ten jubileusz przypada na smutne i niepewne czasy epidemii, a mało przecież brakowało aby ta impreza się w tym roku nie odbyła. Paradoksalnie jednak – wyjątkowe okoliczności sprawiają, że mało która edycja i mało która rocznica będzie tak wspominana i tak pamiętana. Można wspominać dziesięciolecie czy dwudziestolecie wyścigu, można powymieniać się wspomnieniami o tym jak kiedyś wiatr dosłownie spychał zawodników z Drogi Jubileuszowej, o deszczu ze śniegiem w środku lata, o wyjątkowo tropikalnych warunkach na dachu Karkonoszy, albo o czasach kiedy depozyt jechał na Śnieżkę wielką, rozpadającą się ciężarówką marki „Star”.

Tę edycję wspominać będziemy ze względu na okrągły jubileusz i na okoliczności, w jakich ją rozgrywamy. Stan epidemii, administracyjne obostrzenia, walka o to aby wyścig się odbył, sanitarne zasady wdrożone podczas imprezy. Tak. To będzie TEN wyścig. Prawie 14 km, ponad 1 km w pionie. Nie każdy da radę tam wjechać. Wielu wejdzie, prowadząc lub wciągając swoje rowery.

23 sierpnia spotykamy się w Karpaczu na deptaku przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Dzień wcześniej – od 18:00 do 21:00 pracować już będzie Biuro Zawodów, do którego zgłaszamy się po odbiór numerów i pakietów startowych. W dniu zawodów biuro będzie oczywiście gotowe i czynne od wczesnego rana.

Jeśli chodzi o sam start, to w związku z obowiązującymi obostrzeniami i wytycznymi Ministra Sportu i Ministra Zdrowia, start odbędzie się w dwóch grupach, oddzielonych od siebie o minimum 10 minut.

Sponsorem głównym wyścigu jest DPD.

Więcej o wyścigu na https://uphillrace.pl

Warto też zaglądać tu: https://www.facebook.com/UphillRace/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl