ŻTC 2020 i dwa pierwsze starty w ten weekend.

sierpnia wystartuje pierwszy tegorocznych etap ŻTC BIKE RACE 2020. Tym razem kolarze zmagania rozpoczną w Mińsku Mazowieckim.

Według pierwotnych założeń rywalizacja miała ruszyć w kwietniu, ale plany jak przy wielu innych przedsięwzięcia pokrzyżował koronawirus. W związku z tym nastąpiły znaczące korekty w kalendarzu zawodów. Cały cykl składać się będzie z pięciu zawodów oraz epilogu, który rozegrany zostanie w Warszawie w jeździe indywidualnej na czas. Tradycyjnie rywalizacja przebiegać będzie w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Jak co roku klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kategoriach wiekowych.

Pierwsze zawody odbędą się w Mińsku Mazowieckim na dobrze znanej zawodnikom trasie, na rundzie o długości 18 km, która prowadzi drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy MOSiR w Mińsku Mazowieckim, natomiast start ostry z miejscowości Arynów-Królewiec ulica Dojazdowa przy trasie A2 - 5 km na północ. Tradycyjnie zawody odbędą się jako Memoriał Feliksa Rawskiego. Dlatego tego też nie zabraknie znanej rywalizacji jazdy po szynie.

Foto:Jakub Nowakowski

Dzień później zmagania przeniosą się do malowniczej Białej Rawskiej, gdzie na zawodników czeka runda o długości 25 km przez Marianów, Chrząszczewek, Frampol, Babsk, Gołyń, Chrząszczew, Narty, Zakrzew i Białą Rawską gdzie kolejno ulicami Topolową, Narutowicza i Polną na której będzie meta. – Zapraszamy wszystkich zawodników na inauguracyjne zmagania w ramach ŻTC BIKE RACE 2020. Jak zwykle na naszych zawodach nie zabraknie wielu sportowych emocji i walki do samego końca – zachęca do udziału w tegorocznej edycji cyklu – dyrektor zawodów Wojciech Pawelec.

Foto:Jakub Nowakowski

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl