W co się ubrać na zimowe treningi

Grudzień jest dla większości kolarzy, poważnie myślących o wynikach w kolejnym sezonie miesiącem wznawiania treningów po okresie regeneracji, w styczniu i lutym już coraz ostrzej trenujemy. Wszystko by było fajnie, gdyby nie to, że widok za oknem wcale nie zachęca nas do wsiadania na swoje rumaki. Fakt, zimą więcej czasu spędzimy na siłowni, basenie, sali, biegając na nartach i własnych nóżkach pracując nad zaniedbanymi w sezonie mięśniami. Jednak często w tym okresie wychodzimy na rower.

Co zrobić, żeby nie przemarznąć po 5 km i móc dalej kontynuować trening??

Około 5-10 stopni
W tej temperaturze świetnie sprawdzą się długie ocieplane spodnie, na górę dobrze jest założyć potówkę, koszulkę bluzę i kamizelkę z windstopperem. Niektórym będzie wystarczać sama grubsza bluza, osobiście polecam tzw. letni windstopper, można to założyć na koszulkę, bluzę - jak chcemy. Sami tworzymy warstwę ogrzewającą a kurtka ochroni nas przed wiatrem i deszczem. Na głowę koniecznie czapka/chusta jeszcze nie musi być bardzo gruba, długie rękawiczki nieocieplane powinny wystarczyć, a dla bardzie zmarzniętych polecam zakup rękawiczek z windstopperem. Na buciki wkładamy cienkie ocieplane ochraniacze.

Około 0-5 stopni
. Długie zimowe spodnie, najlepiej z dodatkowym elementem wszytym w miejscu kolan. Na ciało koszulka termoaktywna, koszulka kolarska i tu do wyboru 2 bluzy+ cienki windstopper lub 1 bluza+kurtka z windstopperem. Ważne jest, żeby przy takiej temperaturze zakryta była szyja. Na głowę polecam specjalną czapkę pod kask wyprofilowaną tak, aby dobrze zakrywała uszy. Stopy i dłonie są najbardziej narażone na przemarznięcie. Przy tej temperaturze trzeba na buty zastosować grube odporne na wodę ochraniacze z windstopperem oraz rękawiczki również najlepiej z tym materiałem.

Poniżej 0
Wbrew pozorom trening i w takiej temperaturze może być w miarę komfortowy. Przed zakładaniem na siebie ubranka polecam założyć w rowerze błotniki, dzięki czemu odzież w dużym stopniu pozostanie sucha i nie będziemy tak podatni na przemarznięcie. Przy takiej temperaturze najlepszy będzie ubiór na ''cebulkę'' proponuję 2 pary spodni (jedne najlepiej bez wkładki chyba, że chcemy osiągnąć efekt siedzenia na kanapie:)) lub krótkie spodnie i ocieplane nogawki a na to długie zimowe getry. Na górę dobrze jest zaopatrzyć się w długą bieliznę termoaktywną, na nią wkładamy bluzę, dwie zależnie od temperatury i grubą kurtkę. Na stopy i dłonie również polecam cebulowy system. Czasem nawet 2 pary ochraniaczy mogą się okazać niewystarczające, dla tego też zaopatrzcie się w chociaż jedną bardzo grubą, pod którą włożycie drugą. Pod grube rękawice dobrze jest włożyć jeszcze jedną zwykłą parę rękawiczek, jeśli dopuścimy do przemarznięcia dłoni/palców powrót do domu może być bardzo nieprzyjemny. Na głowę obowiązkowo gruba czapka. W przypadku naprawdę niskich temperatur dobrze jest zaopatrzyć się w kominiarkę (tylko nie wchodźcie w niej do sklepu). 
Oprócz tego wystające części twarzy posmarujcie kremem dla narciarzy, w przeciwnym wypadku możecie dorobić się zaczerwienień na parę tygodni.
 
W takich temperaturach świetnie sprawdza się bielizna Under Armour. Specjalna linia ColdGear. Dla panów mamy tam koszulki z długim rękawem i niewielkim kołnierzykiem Under Armour ColdGear Compression Team Mock - Men`s oraz długie spodnie, które sprawdzą się także przy bieganiu Under Armour ColdGear Compression Core Ventilated Legging - Men`s

Under Armour Cold Gear

Dla nas, kobitek również znajdą się długie spodnie Under Armour ColdGear Compression Frosty Tight - Women's oraz koszulka z długim rękawem, jest nawet w kolorze różowym :) Under Armour ColdGear Compression SubZero Mock - Women's
 
 
 
Na głowę polecam chusty Buff o których już kiedyś pisałam. Na cieplejsze dni powyżej 5 stopnie wystarczy zwykły Buff, na chłodniejsze Polar Buff, z którego możemy zrobić czapko-szalik, kominiarkę i wiele innych kombinacji.
Under Armour w swojej kolekcji ma również oddychającą kominiarkę, dobra opcja dla Panów lub Pań z krótszymi włosami lub z ich brakiem :)

Długie, wierzchnie spodnie oraz kurtki i kamizelki w swojej ofercie posiada firma endura, do tej pory w jej kolekcji była głównie odzież przeznaczona do jazdy w terenie. Ubrania świetnie sprawdzają się w ciężkich zimowych i jesiennych warunkach.
 
Więcej informacji o ubraniach Under Armour możecie znaleźć w firmie Fa-Pol.

komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl