BAM, wyniki i naleśniki.

Wczoraj odbyła się inauguracja kolejnego z cyklów maratonów MTB, był nim Bike Atelier Maraton. Maraton rozgrywający się w większości na Górnym śląsku, natomiast gospodarzem niedzielnego „reStartu” sezonu było miasto Ustroń. Warto podkreślić, że rywalizacja na tych zawodach rozpoczęła się już 6 lipca o godzinie 20:00, kiedy to wszyscy zainteresowani zawodnicy czyhali na otwarcie zapisów podobnie jak ma to miejsce na UpHill Race Śnieżka. Ci, którym się udało mieli do wyboru rywalizację na dwóch dystansach - Hobby oraz Pro, na każdym z nich limit zgodnie z obowiązującymi przepisami wyniósł po 150 zawodników., a ich starty zostały zaplanowane z dwu godzinną różnicą.

Foto Łukasz Sobol

Nowością na BAM był start honorowy który miał na celu bezpieczne wyprowadzenie zawodników z miasta, aż do pierwszego podjazdu. Tereny po których poprowadzono tego roczną edycję jak zawsze zebrały swoje żniwo - dystans PRO ukończyło tylko 101 uczestników, niestety DNF’y przeważnie miały miejsce na skutek licznych defektów na trasie zawodów, a nie przekroczenia limitów czasowych. Najlepszy na tym dystansie okazał się Michał Kucewicz(CST 7R MTB TEAM), który przejechał go w imponującym czasie 03:04:14, a najszybsza kobieta Aleksandra Andrzejewska w 03:36:13 Na dystansie Hobby linię mety przekroczyły 134 osoby z których najszybszy okazał się Szymon Stawowy(Murss Bikes) kończąc z czasem 1h28min, oraz Ewa Karchniwy (SCS OSOZ RACING TEAM) 01:47:56. 

Foto: https://www.facebook.com/BartWawak/

Klasyfikację Elita na dystansie Pro wygrał nie kto inny jak Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team)z czasem 02:47:58 i przewagą sześciu minut nad kolejnym zawodnikiem, nie pozostawiając wątpliwości kto jest” Królem Gór” w kraju nad Wisłą. 

Niebo w gębie. 

Na mecie wyścigu (o ile ktoś zdążył na nią dotrzeć w limicie) czekały pyszne naleśniki, do wyboru w dwóch smakach. Myślę, że każdy z zawodników chętnie uraczyłby się ponownie ich smakiem na kolejnej edycji BAM która odbędzie się w Rybniku za niespełna miesiąc tj. 16 Sierpnia 2020r.

Foto Tadeusz Liszka


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl