Mistrzostwa Polski Masters 2020 w Małopolsce.

Ogromne zamieszanie wywołane wirusem w tym roku pokrzyżowało plany w wielu dziedzinach. Nie inaczej jest w świecie sportu. Okazuje się że mimo wszystko Mistrzostwa Polski Masters ze startu wspólnego odbędą się w tym sezonie, jednak w innym terminie niż to tradycyjnie się odbywało. Zadania podjęła się znana już w kolarskim światku marka Tatra Cycling Events na czele z Cezarym Szafrańcem. Tym razem areną zmagań o koszulki Mistrzów i medale będzie Dolina Karpia w Małopolsce z fantastycznym widokiem na Beskid Mały. Pomocne dłonie przy organizacji wyciągnęli również Passion Bike Oświęcim oraz Innergy Team. Trasa wytyczona jest wyłącznie po drogach gminnych, w wielu miejscach po zupełnie nowych nawierzchniach asfaltowych obsianą dość solidnie zakrętami, co preferować powinno zawodników z dobrą technika jazdy, lubiących zmienne tempo.

Za dodatkowe utrudnienie należy uznać dość mocno interwałowy profil trasy, który mimo że nie niesie ze sobą dużych podjazdów, to jednak powinien "wejść w nogi" ich ilością i całkowitym przewyższeniem, które na jednej 30 km rundzie oscyluje w okolicach 300 m.

Wisienką na torcie całej trasy bezie oczywiście meta, która znajduje się na krótkim, ale dość stromym podjeździe o nawierzchni...brukowej. Sam dojazd do prostej finiszowej również nie jest stosunkowo prosty, prowadząc po dwóch dość ostrych zakrętach na ostatnim kilometrze. W najmocniejszych kategoriach wiekowych przewidziano start na dystansach trzech rund, pozostałe prawdopodobnie zamkną się dystansem 60 km i dwóch okrążeń

Bazą wyścigu i również miejscem startu będzie Resort Molo Osiek, gdzie znaleźć można Hotel, plażę, SPA i masę innych atrakcji. Osobny namiot będzie miejscem miasteczka wyścigu, wystawców branżowych, serwisu i innych atrakcji związanych z sama imprezą. Trwają ustalenia w sprawie zabezpieczenia trasy, ale z przecieków które do nas dotarły dowiedzieliśmy się, że za serwis będzie odpowiadał na trasie wyłącznie organizator, zapewniając koła i pomoc techniczną z zakazem wjazdu innych pojazdów na trasę wyścigu. Strona organizatora wyścigu jest jeszcze w trakcie budowy, ale już teraz wyprzedzając zapraszamy do zapisów, również amatorów bez licencji, dla których będzie organizowany oddzielny wyścig bez rangi Mistrzostw Polski.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl