Bartosz Huzarski zaprasza. VIA Dolny Śląsk – Ślężański Mnich 2020

PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk – Ślężański Mnich

Tegoroczny Ślężański Mnich który będzie drugą odsłoną wyścigów z cyklu PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk będzie imprezą tylko dla amatorów. 11 lipca tradycyjnie w Sobótce kolarze amatorzy z całej polski staną do rywalizacji na nowej prawie trzydziestokilometrowej trasie. Łącząca trzy gminy malownicza runda obfituje w wiele ciekawych odcinków w tym bruk w mającej wielkie kolarskie tradycje Olesznej. Zawodnicy podzieleni na dwa dystanse oraz kategorie wiekowe przejadą przez Gminę Łagiewniki, Gminę Jordanów Śląski oraz tradycyjnie przez Gminę Sobótkę. Start tradycyjnie zaplanowano przy najbardziej kolarskim miejscu w Polsce tj. Alei Sław Kolarskich.

Zawodnicy z dystansu FUN będą mieli do pokonania  2 okrążenia trasy co da łączny dystans 60 km. Kolarze startującym na dystansie PRO zmierzą się z najdłuższą w tegorocznej odsłonie cyklu trasą o długości 120 km. O jedną rundę mniej przejadą Panie rywalizujące na najdłuższym dystansie. Doskonale nam znany Ślężański Mnich który tradycyjnie otwierał sezon kolarski w Polsce ze względu na sytuację epidemiologiczną zmienił swój termin oraz skupił się tylko na kolarzach amatorach. Zawodnicy licencjonowani odwiedzą Sobótkę w Październiku podczas Rundy Spadających Liści. 

Tegoroczna edycja będzie inna niż te które znamy z lat poprzednich. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia zawodnicy muszą przestrzegać wytycznych sanitarnych przygotowanych przez organizatora. Nie będzie również żadnych dodatkowych atrakcji dla kibiców. Zawodnicy będą startować w dużo większych nich zazwyczaj odstępach czasowych. Zrezygnowano również z tak lubianego i obleganego po mecie bufetu w którym kolarze  spożywając posiłek regeneracyjny analizowali przebieg rywalizacji i umawiali się na kolejne edycje cyklu. Wszystkich amatorów kolarskich na Dolnym Śląsku zapraszamy do Sobótki. To zawsze otwarte na kolarzy miejsce wie doskonale jak zapewnić uczestnikom wyścigów szereg wspomnień najwyższej klasy.

Pod tym linkiem zarejestrujesz sie do wyścigu -  http://viadolnyslask.pl/rejestracja/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl