W sobotę rusza Tour de France by Zwift.
Zawodnicy i zawodniczki peletonu zawodowego podejmą rywalizację przez trzy kolejne lipcowe weekendy w ramach największej kolarskiej imprezy świata. Bonusowo przewidziano również rywalizację w startach masowych wraz z amatorami. Cały cykl wyścigowy wspierany jest bardzo mocno przez pięć organizacji charytatywnych. Peleton zarówno mężczyzn, jak i kobiet zapowiada się niezwykle barwnie, gdyż potwierdzono już udział 23 grup zawodowych wśród zawodników i 17 teamów wśród zawodniczek. Pojawiają się takie nazwiska jak Chris Froome, Geraint Thomas, Egan Bernal i Greg Van Avermaet, czy Marianne Vos, Chloé Dygert Owen, Kirsten Wild i Anna Van der Breggen. Rywalizacja na każdym z etapów będzie transmitowana do ponad 130 krajów na całym świecie w ciągu trzech kolejnych weekendów.
Jak wspominaliśmy na początku, do rywalizacji z zawodowcami będą również mogli przystąpić amatorzy podczas specjalnie przygotowanych etapów na nowo powstałych trasach we Francji i samym Paryżu na platformie Zwift.
Pod hasłem Tour de France United całe przedsięwzięcie będzie wspierało zbiórkę funduszy dla partnerów charytatywnych, którymi są Emmaüs, Secours Populaire, Jeugdfonds Sport and Cultuur, BiJeWa i Qhubeka.
Zwift od soboty 4 lipca rusza ze startem kolejnych etapów jako jako część składowa przedsięwzięcia Tour de France United i potrwa aż do zamknięcia rywalizacji realnego wyścigu pod koniec sierpnia tego roku. Jak nas zapewniono, podniesiono jakość rywalizacji wirtualnej i samych transmisji by zarówno zawodnik, jak i widz czuli odzwierciedlenie prawdziwego wyścigu.
Każdy pojedynczy etap zaplanowany jest na około godzinę jazdy, zarówno peletonu kobiecego, jak i męskiego. Transmisje z obu wyścigów będą odbywały się w całości, co bardzo cieszy zarówno zawodniczki jak i widzów, ceniących sobie nieprzewidywalność wyścigów kobiecych.
Każdy z etapów powinien faworyzować odmiennego zawodnika przez bardzo zróżnicowane trasy. Etapy 1 i 2 odbędą się w wirtualnej Watopii, gdzie specjalnie z tej okazji przygotowano już wizualne dodatki na trasie ściśle powiązane z Tour de France. Natomiast etapy 3,4 i 5 czekają na zawodników w zupełnie nowym wirtualnym świecie po szosach Francji. Piąty etap zaplanowano na kultowym już Mont Ventoux, co bardzo ucieszy kolarzy ceniących sobie jazdę w górach. Ostatni, szósty etap to tradycyjnie kończący się finiszem na Polach Elizejskich pędząc pod Łukiem Tryumfalnym.
Czym byłby Tour de France bez swoich koszulek w grochy, żółtej, zielonej, czy białej? Liderzy poszczególnych klasyfikacji będą wyłaniani z obliczeń punktowych. Najlepszy Team również będzie wyłoniony z sumy punktów na wszystkich etapach. Co ciekawe, zwłaszcza w wyścigach wirtualnych, po każdym z etapów będzie przyznawana również koszulka czerwona, dla najbardziej agresywnego na etapie zawodnika, sponsorowana przez Antargaz.
6 etapów Virtual Tour de France:
● Sobota 4 lipca, etap 1: Nicea, 36,4 km (4 x 9,1 km, etap pagórkowaty)
● Niedziela 5 lipca, etap 2: Nicea, 29,5 km (682 m w górę, etap górski)
● Sobota 11 lipca, etap 3: północno-wschodnia Francja, 48 km (etap płaski)
● Niedziela 12 lipca, etap 4: południowo-zachodnia Francja, 45,8 km (2 x 22,9 km okrążenia, etap pagórkowaty)
● Sobota 18 lipca, etap 5: Mont Ventoux, 22,9 km (meta w Chalet-Reynard, etap górski)
● Niedziela 19 lipca, etap 6: Paryskie Pola Elizejskie, 42,8 km (6 okrążeń toru)
3 etapy Virtual l'Etape du Tour de France (16 sesji podzielonych na kolejne weekendy)
● 4 i 5 lipca, Etap 1: Nicea, 29,5 km (682 m wejścia, etap górski)
● 11 i 12 lipca, Etap 2: południowo-zachodnia Francja, 45,8 km (2 x 22,9 km okrążenia, etap pagórkowaty)
● 18 i 19 lipca, etap 3: Mont Ventoux, (22,9 km, meta w obserwatorium etap górski)
Więcej informacji na temat Virtual Tour de France można znaleźć na stronie www.zwift.com/virtual-tour-de-france.
komentarze