W niedzielę czasówka Mazovii MTB Marathon w Piasecznie.

Po udanej premierowej odsłonie Mazovii w nowej serii, nadchodzi czas jej drugiej edycji. W najbliższą niedzielę 14 czerwca Cezary Zamana zaprasza do Lasów Chotomowskich w Zalesie Górne koło Piaseczna. Do przejechania będzie jedenaście kilometrów. I jak to przystało na markę Cisowianka Mazovia MTB Marathon, z każdego kilometra wyciśnięto wszystko to, co było do wyciśnięcia. Czego to nie będzie: bardzo trudny technicznie i interwałowy odcinek XC przy Ośrodku Wisła, wąski mostek, gdzie nie tylko trzeba będzie ostro wyhamować, ale może nawet i zejść na chwilę z roweru (jeśli kierownica ma więcej niż 42 cm szerokości ), zjazdy i podjazdy zmuszające zawodniczki oraz zawodników do niemałego wysiłku. A wszystko to w pięknej scenerii – dziesiątek tysięcy wiekowych drzew, pobłyskujących zbiorników wodnych oraz wszechobecnej zieleni w pełnym rozkwicie. Trasa to hołd dla typowych czasówek kolarskich, gdzie rozgrzany do czerwoności licznik może z powodu wielkiej prędkości zgubić rachubę.

Partnerem niedzielnych zawodów edycji specjalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno – Zalesie Górne jest Sklep Rowerowy Bicykl z Piaseczno. Jego właściciele pomogli w ułożeniu wymyślnej trasy. Ich znakomita znajomość terenu przydała się w wyszukiwaniu mało popularnych, ale emocjonujących fragmentów.

Zwyciężczyni oraz zwycięzca czasówki otrzymają bony dające 15% zniżki na serwis, zakup rowerów lub akcesoriów sportowych w Sklepie Rowerowym Bicykl.

Nie było chyba nikogo, kto po przejechaniu pierwszej trasy w Białołęce, nie wpadałby na metę z szerokim uśmiechem, nawet mimo zmęczenia dynamiczną przecież jazdą”
mówi Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Wszyscy podkreślali, jak znakomicie ułożona była trasa i jak wiele radości dawała. Zapewniam, że w Piasecznie powodów do zadowolenia będzie dwa razy więcej”.

Zapisy już trwają – dzięki panelowi on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup) wystarczy kilka chwil, by znaleźć się na liście startowej. Zawody rozpoczną się w niedzielę 14 czerwca punktualnie o 10.00, wraz ze startem pierwszego zawodnika. Zbiórka, biuro zawodów oraz start będą na parkingu leśnym Szare Szeregi, przy trakcie Wareckim.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl