Rośnie forma zawodników Volkswagena, dobre wyniki w Hiszpanii

Coraz lepiej radzą sobie kolarze górscy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, którzy zawody w hiszpańskim Corró D'amunt ukończyli w ścisłej czołówce.

Zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team obecnie pracują nad formą podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wymagające treningi pod okiem trenera Bogdana Czarnoty, przeplatane są startami w mocno obsadzonych zawodach. W miniony weekend w Corró D'amunt nieopodal Barcelony odbył się wyścig w olimpijskiej formule cross country. Na starcie wyścigu rozgrywanego w pełnym słońcu pojawiło się około 600 zawodników z 13 krajów.

Wśród panów, rywalizacja trzymała w napięciu do samego końca, a o zwycięstwie Francuza Hugo Drechou decydowały ostatnie metry. Bardzo dobrą dyspozycję pokazał Marek Konwa, który znalazł się czołowej dziesiątce. Forma wielokrotnego mistrza Polski z tygodnia na tydzień rośnie.

- Był to mój trzeci start w formule cross country w tym sezonie i samopoczucie powoli coraz lepsze. Tym razem w Corro D’Amunt, od startu przebijaliśmy się powoli do przodu, kręta wąska runda trochę to utrudniała. Ostatecznie ukończyłem zawody na 8. miejscu, co cieszy tym bardziej, że szczyt sezonu dopiero zacznie się w maju i to właśnie na imprezy mistrzowskie powinna forma zwyżkować – podsumował Marek Konwa.

Tuż za dziesiątką uplasował się z kolei Filip Helta, klubowy kolega Marka Konwy.

- Wyścig kończę na 12. miejscu po równej mocnej jeździe. W końcówce trochę zaspałem, ale z wyścigu na wyścig czuję się coraz lepiej. Przede mną ostatni tydzień zgrupowania w Hiszpanii i liczę, że moja dyspozycja będzie rosła – podsumował nowy zawodnik Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Rosnącą dyspozycję potwierdza też Aleksandra Podgórska, która zajęła w Hiszpanii świetne 7. miejsce. Wśród pań najlepsza okazała się Yana Belomoina, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz zdobywczyni Pucharu Świata.


Corró D'amunt (Les Franqueses Del Valles-Barcelona) – UCI C2

Elita mężczyzn

1. Hugo Drechou (Francja) 1:28:19

2. Thomas Griot (Francja) 1:28:20

3. Simon Andreassen (Dania) 1:29:41

8. Marek Konwa (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:31:06

12. Filip Helta (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:32:17

Elita kobiet

1. Yana Belomoina (Ukraina) 1:22:38

2. Githa Michiels (Belgia) 1:23:32

3. Janika Loiv (Estonia) 1:24:49

7. Aleksandra Podgórska (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:30:36


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl