Mocne ściganie w Hiszpanii

Wysokie miejsca Polaków w mocno obsadzonym wyścigu w hiszpańskiej Chelvie. Walka o kwalifikacje olimpijskie rozpoczyna się na dobre.

Udział w zawodach w hiszpańskiej gminie Chelva nieopodal Walencji zapowiedziało wielu zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki, wśród panów m. in. Francuz Victor Koretzky, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Był to jasny sygnał, że sezon olimpijski będzie pasjonujący od samego początku. Start w prowincji Walencja znalazł się też w planach zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii.

W rywalizacji panów bezkonkurencyjni byli Francuzi – Victor Koretzky, Titouan Carod i Jordan Sarrou, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zadowoleni z występu w Chelvie mogą być też Polacy.

- Był to mój drugi start w formule cross country w tym sezonie, dyspozycja powoli jest coraz lepsza. Po chorobie wracam na właściwe tory, a już za tydzień kolejny wyścig w Hiszpanii. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, zatem moim celem jest mocno trenować i przejechać dobry wyścig. Jesteśmy w trakcie zgrupowania, więc na pewno mocne treningi nie idą w parze ze startami, ale staramy się wszystko pogodzić – zaznaczył Marek Konwa z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, który zajął 21. miejsce.

Klubowy kolega Konwy, Filip Helta, również znalazł się w trzeciej dziesiątce (27. pozycja).

- Czuję, że moja forma jest coraz lepsza, niestety dwa defekty w postaci złapanych gum sprawiły, że nie byłem w stanie walczyć o więcej. Muszę przyznać, że zmagaliśmy się z trudną trasą, bardzo techniczną i wymagającą ze sporą liczbą luźnych kamieni. Gdyby nie defekty, myślę, że miałbym realne szanse na pierwszą dwudziestkę – skomentował Filip Helta.

W kategorii masters świetny występ zaliczył Bogdan Czarnota, trener i zawodnik ekipy Volkswagena, który zajął 5. miejsce.

Z kolei wśród pań najlepsza była Maja Włoszczowska, dla której był to pierwszy start w sezonie. Polka wyprzedziła Hiszpankę Rocio del Alba Garcia Martinez oraz Ukrainkę Yanę Belomoinę. Bardzo dobrze spisała się też Aleksandra Podgórska, która była siódma.

- Cały czas jestem w mocnym treningu, zatem te pierwsze starty są dla mnie bardzo wymagające i muszę walczyć ze sobą. Wierzę jednak, że w kolejnych tygodniach będzie coraz lepiej – zaznaczyła ambitna zawodniczka Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.


Internacionales XCO Chelva (Hiszpania)

Elita mężczyzn

1. Victor Koretzky (Francja) 1:22:54

2. Titouan Carod (Francja) 1:23:10

3. Jordan Sarrou (Francja) 1:23:28

21. Marek Konwa (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:29:52

27. Filip Helta (Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:32:13

Elita kobiet

1. Maja Włoszczowska (Polska) 1:26:23

2. Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania) 1:26:58

3. Yana Belomoina (Ukraina) 1:27:17

7. Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) 1:36:49


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl