Przełajowy Puchar Polski: Zwycięstwo Zuzanny Krzystały w toruńskiej Motoarenie

Kolejna wygrana Zuzanny Krzystały, która pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej przełajowego Pucharu Polski. Tym razem przełajowcy rywalizowali na toruńskiej Motoarenie.

Blisko minutę przewagi wypracowała Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) podczas rywalizacji w Toruniu na 15,5-kilometrowej trasie. Tym samym zawodniczka potwierdza swoją doskonałą formę w sezonie przełajowym i zgłasza ambicje walki o tytuł mistrzowski w Szczekocinach.

- Moim zdaniem świetna trasa przełajowa, połączona ze stadionem żużlowym Motoarena. Runda rozpoczynała się i kończyła na torze, po wyjeździe spod trybun prowadziła do leśnej sekcji technicznej. Podłoże miejscami piaszczyste, kręte interwałowe ścieżki i jeden podbieg. Od pierwszej rundy objęłam prowadzenie, wygrywając dzisiejszy i jedyny w ten weekend wyścig – skomentowała Zuzanna Krzystała.

W elicie panów najlepszy okazał się Bartosz Mikler, który wyprzedził Patryka Kosteckiego i Patryka Stosza. Warto zwrócić uwagę na coraz lepszą dyspozycję Piotra Kryńskiego, który ukończył zawody na 6. pozycji.

- Trasa bardzo urozmaicona wyposażona w podjazdy, sekcje z piachem oraz długie proste. Wielkie podziękowania dla trenera – podkreślił Piotr Kryński.

Bardzo dobrze w przełajowym Pucharze Polski spisuje się też trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bogdan Czarnota. W Toruniu zajął 2. miejsce.

- Trasa bardzo fajna i urozmaicona. Jazda na takiej trasie to tylko i wyłącznie przyjemność. Sam wyścig szybko się ułożył. Podyktowałem mocne tempo, które spowodowało, że odjechaliśmy z Andrzejem Kaiserem i Andrzejem Michniakiem, a po chwili zostałem tylko Kaiser i ja. Odjechałem na dwie rundy do końca, ale zostałem skontrowany, przez co kończę na drugim miejscu - podsumował.


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Toruń:

Elita kobiet:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:45:32

2. Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) 0:46:20

3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:46:54

Elita mężczyzn

1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:51:04

2. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:51:25

3. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:51:46

6. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:31

Masters II

1. Andrzej Kaiser (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric) 0:35:20

2. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:35:46

3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:36:46


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl