Olimpijski transfer Volkswagena. Do zespołu wraca Marek Konwa!

Kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i odzyskanie tytułu Mistrza Polski MTB to główne cele Marka Konwy, który powraca do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Do zespołu dołącza również Filip Helta, dla którego będzie to kolejny krok i największe wyzwanie w dotychczasowej karierze.

To może być kluczowy transfer przed rozpoczynającym się sezonem 2020 i decydujący dla kwalifikacji olimpijskich. Marek Konwa, czołowy polski zawodnik kolarstwa górskiego, posiadający aż 26 koszulek Mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym wraca do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Konwa wielokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata MTB i przełajowych w kategorii U23. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB. Rok później zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB (indywidualnie i zespołowo). W tym samym roku pochodzący z Zielonej Góry zawodnik reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie zajął bardzo dobre 16. Miejsce (po defekcie roweru). Największym sukcesem Marka jest Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku w Szwajcarskim Champery.

Marek Konwa w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ścigał się w latach 2017-18. Teraz po roku przerwy, od połowy stycznia wraca do zespołu drużynowego Mistrza Polski.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do teamu, z którym mam miłe wspomnienia i w barwach którego zdobywałem mistrzostwa Polski MTB i w przełaju. Wspólnie sięgnęliśmy też po tytuły drużynowego Mistrza Polski. Skład zespołu uległ oczywiście kosmetycznym zmianom, ale aklimatyzacja przejdzie z pewnością szybko i sprawnie, a pierwsze starty MTB już pod koniec stycznia w Hiszpanii - mówi Marek Konwa, nowy zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Głównym celem zawodnika w nowym roku będzie walka o tytuł mistrza Polski oraz kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Ekscytuje mnie perspektywa wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie, natomiast spodziewam się, że walka o punkty do rankingu będzie wyrównana od samego początku sezonu, ale na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Nie ukrywam, że 16. miejsce z Londynu sprzed 7 lat pozostawia niedosyt, moje ambicje są znacznie większe – dodaje Marek Konwa.

Jednocześnie do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team dołącza Filip Helta. Zakontraktowanie Mistrza Polski do lat 23, reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata, Europy wpisuje się w strategię Teamu, który chętnie stawia na młodzież.

- Dla mnie to kolejny krok w karierze. Nowi ludzie, nowa energia, nowe cele. Przed zespołem, a więc i przede mną duże wyzwania. Przechodzę z kategorii młodzieżowca do elity, zatem jest to dla mnie też czas podniesienia poprzeczki. Będę regularnie startował w Pucharze Świata i chcę dołożyć trochę punktów do rankingu olimpijskiego. Czuję dużą radość, ale i odpowiedzialność – zapowiada Filip Helta.

Wraz z końcem roku z zespołem żegnają się Bartłomiej Wawak oraz Michał Ficek.

- Bartkowi i Michałowi dziękujemy za zaangażowanie w reprezentowanie naszych barw i życzymy dalszych sukcesów – mówi Maciej Zabłocki, menedżer Teamu.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl