Volkswagen Samochody użytkowe MTB Team - podsumowanie weekendu

Zwycięska sobota zawodników Volkswagena

Bardzo dobra dyspozycja Zuzanny Krzystały i Bogdana Czarnoty, którzy zwyciężyli w sobotnich zawodach Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Nowej Sarzynie. W czołówce znaleźli się też Stanisław Nowak i Piotr Kryński.

W elicie kobiet równych sobie nie miała Zuzanna Krzystała, która 16-kilometrową trasę pokonała w czasie krótszym aż o 40 sekund niż druga na mecie Małgorzata Mazurek.

- Kolejna szybka, płaska i piaszczysta trasa. Pod koniec pierwszej rundy objęłam prowadzenie, które utrzymałam do mety. Bardzo niska temperatura nie była tak mocno odczuwalna podczas samego wyścigu, jak w momencie pomocy chłopakom na boksie technicznym – podsumowała z uśmiechem zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wśród panów najlepszy był z kolei Bartosz Mikler, który w sezonie przełajowym jest w świetnej dyspozycji. Dobrą, szóstą pozycję w elicie zajął Stanisław Nowak, klubowy kolega Zuzanny Krzystały.

- Sobotni start był dla mnie ciężki. Runda była bardzo ciekawa, lecz samopoczucie uczyniło ten wyścig bardzo nieprzyjemnym. Mimo tego bardzo dobrze w moim odczuciu pokazałem się w końcówce i po zaciętej walce uzyskuję szósty rezultat – powiedział Stanisław Nowak.

Na lepszą pozycję szansę miałby też Piotr Kryński, jednak na ostatniej rundzie „złapał kapcia” i ukończył zawody na 10. miejscu.

W Nowej Sarzynie ze zwycięstwa cieszył się też trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, Bogdan Czarnota.

- W tygodniu pracowałem nad powrotem do rytmu po bardzo męczącym okresie i to się chyba powiodło. Nie poddałem się i chyba wszytko wraca na właściwe tory – skomentował.


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Nowa Sarzyna:

Elita kobiet:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:44:13

2. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:44:54

3. Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator) 0:45:19

Elita mężczyzn

1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:50:56

2. Patryk Stosz (CCC Development Team) 0:51:17

3. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:51:40

6. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:11

10. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:54:49

Masters II

1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:34:10

2. Wojciech Andryszczak (niezrzeszony) 0:34:42

3. Tomasz Kubala (Pressing Team Bike-System IC) 0:36:05

Po doskonałych występach w sobotę, w niedzielę zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ponownie mogli cieszyć się z dwóch zwycięstw w kolejnym przystanku przełajowego Pucharu Polski.

Wśród pań znów najlepsza była Zuzanna Krzystała, która ma za sobą wyjątkowo udany weekend.

- Kolejny podwójny weekend za nami. W niedzielę trasa była bardziej techniczna i temperatura mniej uciążliwa. Walka rozegrała się, podobnie jak w Nowej Sarzynie, podczas pierwszej rundy. Wówczas udało mi się wyjść na prowadzenie w grupie. W trakcie wyścigu stopniowo zyskałam przewagę, wygrywając dzisiejszy Puchar Polski. Krótko mówiąc - wzięłam przykład z trenera Bogdana Czarnoty, który w ten weekend również zgarnia komplet zwycięstw. Gratulacje też dla chłopaków, Stanisława Nowaka i Piotrka Kryńskiego za ambitną walkę – skomentowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Właśnie Stanisław Nowak w Kurowie ukończył wyścig na dobrej piątej pozycji pomimo kłopotów technicznych.

- Od startu jechałem z pierwszą grupą, momentami nadając nawet tempo rywalom. W samej końcówce miałem kryzys, jednak kończę na piątym miejscu. Z dzisiejszej dyspozycji jestem zadowolony. Dziękuję trenerowi za użyczenie roweru w kryzysowej sytuacji – powiedział Stanisław Nowak.

Trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team mógł w niedzielę cieszyć się z drugiego w ten weekend zwycięstwa.

- Wygrywam pewnie dwa Puchary Polski i dodatkowo była okazja poćwiczyć parę elementów, które prawdopodobnie przydadzą się podczas Mistrzostw Polski w Szczekocinach. Cieszy mnie postawa podopiecznych: zwycięstwa Zuzanny Krzystały, walka już w czołówce Staszka wracającego po krótkim urlopie, a przede wszystkim widzę, że Piotrek Kryński wraca na odpowiednie tory, choć być może wyniki jeszcze tego nie pokazują – podkreślił Bogdan Czarnota.


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Kurów:

Elita kobiet:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:43:08

2. Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior – Zatro) 0:43:35

3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:44:13

Elita mężczyzn

1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent) 0:50:02

2. Patryk Stosz (CCC Dewelopment Team) 0:50:07

3. Patryk Kostecki (Domin Sport) 0:50:16

5. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:51:18

11. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:53:01

Masters II

1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:34:21

2. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) 0:34:47

3. Marcin Michalczewski (niezrzeszony) 0:36:04


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl