Szybkie ściganie w słonecznym Kędzierzynie-Koźlu

Kędzierzyn-Koźle gościł w miniony weekend zawodników kolarstwa przełajowego. W trakcie rywalizacji toczącej się w korzystnych warunkach bardzo dobrą formę potwierdzili zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bogdan Czarnota zwyciężył, a Zuzanna Krzystała była druga.

Część zawodników zwracało uwagę, że z uwagi na sprzyjającą aurę i płaską, niezbyt wymagającą pod względem technicznym trasę, zawody mogły przypominać kolarstwo szosowe.

- Wśród kobiet walka opierała się o "jazdę na kole". W drodze na zawody przypomniałam sobie o świetnej zeszłorocznej trasie, natomiast w tym roku zmieniono lokalizację, przez co widowiskowość zawodów była nieco mniejsza – skomentowała Zuzanna Krzystała, która przez większość przełajowego sezonu rywalizuje o czołowe lokaty z Czeszką Kateriną Mudrikovą. Nie inaczej było tym razem.

- Katerina pod koniec drugiej rundy skutecznie zaatakowała. Co prawda udało mi się do niej zbliżyć, ale nie dogonić, przez co kończę rywalizację na 2. miejscu z 5-sekundową stratą – dodała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Kolejne przełajowe zwycięstwo w sezonie w kategorii masters II zaliczył w Kędzierzynie-Koźlu Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Tym razem okazał się lepszy od Andrzej Kaisera i Marka Boneckiego.

- Zaliczam ten start do udanych. Trasa była co prawda płaska i szybka, czego nie lubię, ale mimo to udaje się wygrać, więc radość jest podwójna - stwierdził Bogdan Czarnota.


Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym "II Cross Kędzierzyn Tribike”

Elita kobiet:

1. Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves) 0:33:52

2. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:33:57

3. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Victoria Rybnik) 0:34:02

Masters II:

1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:32:06

2. Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric) 0:32:07

3. Marek Bonecki (Akademia Kolarska Bonecki) 0:32:36


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl