Generalnie Bike Maraton. Wielki Finał w Sobótce

Frekwencja – jedna z najwyższych w sezonie. Pogoda – idealna. Miejsce – gościnne i wymarzone na finał. Trasa – selektywna, wymagająca, zróżnicowana. Za nami wyścig w Sobótce i dwanaście edycji Bike Maratonu 2019. Wiadomo już jak wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej cyklu, wiadomo kto wyjechał z Sobótki w glorii zwycięzcy, obładowany pucharami i nagrodami. Teraz czekamy na sezon 2020...

Wyścig na dystansie GIGA (78 km) wygrał w Sobótce Krzysztof Łukasik (JBG2 Cryospace) przed Karolem Rożkiem (CST 7r MTB Team) i Mariuszem Michałkiem (JBG2 Cryospace). Zaraz po nich na mecie pojawił się kontrolujący sytuację Wojciech Halejak, który wygrał tegoroczną „generalkę” w klasyfikacji PRO BM. Na miejscu drugim sezon ukończył Mariusz Kozak (obaj oczywiście JBG2 Cryospace), a trzeci był Mikołaj Dziewa (SGR Specialized). Klasyfikację kobiet wygrywa nieobecna w Sobótce Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) przed klubową koleżanką Anną Urban (druga wśród kobiet w Sobótce) i Michaliną Ziółkowską (CST 7r MTB Team), która również pod Ślężą nie startowała. GIGA w Sobótce wygrała za to Magdalena Zielińska (KKW Nexelo Wałbrzych).

Walkę na trasie dystansu  MEGA (56 km) wygrał Łukasz Helizanowicz (JBG2 Cryospace), drugi był Tomasz Pierwocha (Odkrywcy Taurus), a trzeci Piotr Śliwiński (RK Aluminium Bike Team). W klasyfikacji generalnej na tym dystansie nagradzano już czołowych zawodników i zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych. OPEN kobiet wygrywa jeszcze Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Za nią jest Agnieszka Kachel (Marbopur Międzychód Team Bike) i Alina Serafin (THP Team).

CLASSIC (29 km) to popis Bartosza Łysaka (Nexelo Team), który na mecie wyprzedził Adriana Borutę (Cryospace) i Adama Wąsowicza (Mitutoyo AZS Wratislavia). Patrycja Zawierta i Magdalena Zawierta (WKK Pfleiderer Wieruszów) dzielą między sobą miejsce 1 i 2 i dominują również w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej. Trzecia w Sobótce jest Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), która wygrywa klasyfikację generalną w K3.

Kacper Bartkowiak (Real 64-sto) finiszuje jako pierwszy na dystansie FUN (19 km), a Laura Choma (Choma Sport Trener) tradycyjnie jest pierwsza wśród dziewcząt. FUN miał oczywiście również swoją „generalkę” na wieczornej gali.

W przekroju całego sezonu, klasyfikację generalną w kategorii drużynowej OPEN, wygrywa team Volkswagen Samochody Użytkowe MTB. Klasyfikację sportową wygrywa Strefa Sportu/ MW Invest, a najlepszymi muszkieterami sezonu są reprezentanci Romet Factory Team. W klasyfikacji drużynowej młodzieżowej pierwsze miejsce zajmuje WKK Pfleiderer Wieruszów.

W Sobótce mieliśmy też ostatnią edycję Sonko Kids Bike Maratonu wraz z podsumowaniem tego cyklu i klasyfikacją generalną. Dzieciakom również zafundowano finał ich tegorocznych zmagań – dekorację, medale i nagrody.

https://bikemaraton.com.pl/regulamin-dzieciecy-bik...

Wyniki finałowej edycji Bike Maratonu w Sobótce:

https://bikemaraton.com.pl/sobotka/wyniki/

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej cyklu:

https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-gener...

Czas na podsumowania na pewno jeszcze nadejdzie, ale dziś jedno jest pewne – Bike Maraton 2019 uznajemy za zakończony!

https://bikemaraton.com.plo autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl