Bike Maraton Sobótka: O zwycięstwie decydowały sekundy

Sobótka była dwunastym i ostatnim przystankiem cyklu Bike Maraton. Klasyfikację generalną wśród pań opanowały zawodniczki Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a wśród panów JBG2 Cryospace. Obie ekipy solidarnie zajęły dwa pierwsze miejsca.

Jeden z najbardziej prestiżowych cykli maratonów MTB dobiegł końca. Wielki finał w Sobótce miał finał niczym dobry sprint. Zawody na dystansie około 80 km, trwające około 4,5 godz., a o końcowym rezultacie decydowało… 18 sekund – tak w skrócie wyglądała rywalizacja pań. Ostatecznie zwyciężyła Magdalena Zielińska, wyprzedzając Annę Urban.

- To był mój ostatni start w sezonie 2019. Na koniec w Sobótce zmierzyliśmy się z nową, bardzo ciekawą trasą, która dała konkretnie w kość na finiszu sezonu. Cykl kończę również na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tym samym zaczynam powoli planować kolejny sezon (pierwszy start już w lutym), a tymczasem zasłużony odpoczynek. Ogromne podziękowania dla mojej drużyny. Bardzo się cieszę ze na kolejny rok zostaję z Wami – podsumowała zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która w „generalce” została wyprzedzona przez klubową koleżankę, Zuzannę Krzystałę.

Wśród panów najlepiej zarówno w Sobótce, jak i klasyfikacji generalnej wypadli zawodnicy JBG 2 Cryospace. W kończących cykl zawodach zwyciężył z przewagą ponad pół minuty Krzysztof Łukasik (JBG 2 Cryospace). W „generalce” największą liczbą punktów mogą pochwalić się Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace) i Mariusz Kozak (JBG2 Cryospace).

W klasyfikacji drużynowej open zwyciężył Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, przed Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław i SCS Osoz Racing Team.

Bike Maraton Sobótka

Elita kobiet:

1. Magdalena Zielińska (Kkw Nexelo Wałbrzych) 4:46:52

2. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:47:00

3. Ewa Karchniwy (Scs Osoz Racing Team) 4:48:39

Elita mężczyźni:

1. Krzysztof Łukasik (JBG 2 Cryospace) 3:25:30

2. Karol Rożek (CST 7R MTB Team) 3:26:06

3. Mariusz Michałek (JBG 2 Cryospace)  3:31:14

Klasyfikacja generalna

Elita kobiet:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

2. Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

3. Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team)

Elita mężczyźni:

1. Wojciech Halejak (JBG2 Cryospace)

2. Mariusz Kozak (JBG2 Cryospace)

3. Mikołaj Dziewa (SGR Specialized)

6. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl