Dobry występ zawodników Volkswagena w przełajach

W sobotę świetny start w maratonie Częstochowie, a w niedzielę dobra jazda na przełajach na Słowacji – tak w skrócie wyglądał intensywny weekend zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Końcówka sezonów maratonów MTB zbiegająca się w czasie z początkiem zawodów przełajowych oznacza dla wielu zawodników podkręcenie tempa.

- Dla mnie to bardzo intensywny czas. Weekend rozpoczęty w sobotę prawie 70 km maratonem zakończyłam w niedzielę na zawodach w formule cyclocross podczas wyścigu UCI C2 Grand Prix Rakova na Słowacji. Zmiana roweru i formuły wyścigu z dnia na dzień to świetne doświadczenie – zaznaczyła Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na miejscu na zawodników czekały trudne warunki, istnie przełajowe: deszcz, błoto, zimno, ale też mocna obsada. Na linii startu stanęło 29 zawodniczek.

- Po starcie ciężko było mi złapać tempo, czułam w nogach kilometry z poprzedniego dnia ale z rundy na rundę udało się wejść w odpowiedni rytm i sukcesywnie odrabiać straty. W momencie gdy jechałam jako 9. w połowie ostatniej rundy widziałam przed sobą 3 zawodniczki, różnice czasowe na mecie były niewielkie tak, jak moje siły na końcu aby je nadrobić – uśmiecha się zawodniczka Volkswagena.

Z kolei Bogdan Czarnota, który również w sobotę startował w Częstochowie, w Rakowej spisał się bardzo dobrze, ustępując jedynie mistrzom: świata (Milan Barenyi) i Europy masters (Ondra Zeleny).

- Nie jest to łatwy okres, bo zamykamy klasyfikacje generalne sezonu letniego w maratonach. Dodatkowo pogoda nie rozpieszcza nas ostatnio, więc warunki  bardzo ciężkie. Ja to lubię! Wywalczyłem trzecie miejsce, ustępując zawodnikom z absolutnego topu, a to dobry prognostyk na kolejne wyścigi, gdzie będę mógł się tylko teraz skupić się tylko na przygotowaniem do przełajów – podsumował swój występ trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Grand Prix Rakova (UCI C2)

Elita kobiet:

1. Geerte Hoeke (Holandia) 0:47:36

2. Elizabeth Ungermanova (Czechy) 0:48:03

3. Nikola Bajgerova (Czechy) 0:49:15

9. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:50:46

Elita mężczyźni:

1. Braam Merlier (Belgia) 0:57:31,1

2. Emil Hekele (Czechy) 0:57:31,2

3. Tomas Paprstka (Czechy) 0:58:24

21. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

24. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Masters:

1. Milan Barenyi (Słowacja)

2. Emil Hekele (Czechy)

3. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Całkowicie nowy Voltage eRIDE

    Przedstawiamy ZUPEŁNIE NOWY Voltage, lekki elektryczny trailowy rowerSCOTT opracowany, aby zabrać Cię w miejsca, o których wcześniej mogłeś...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl