Zwycięskie Cyklokarpaty

Pomimo tego, że sezon 2019 zbliża się już do końca, to drużyna CST 7R MTB Team dopiero pierwszy raz w tym roku wystartowała w popularnej serii maratonów Cyklokarpaty. Okazja ku temu była wyśmienita, gdyż w sobotę w Rzykach odbyła się finałowa edycja całego cyklu.

Na dystansie Giga do przejechania były 52 km (2100 m w pionie) malowniczą trasą poprowadzoną  ścieżkami Beskidu Małego.

Jak się okazało, finał maratonów Cyklokarpaty był bardzo szczęśliwy dla teamu CST 7R. Michalina Ziółkowska i Karol Rożek odnieśli zwycięstwa i o ile Michalina dosłownie nie miała konkurencji, to Karol musiał mierzyć się z całą plejadą zawodników grupy JBG2 Cryospace. Tym razem to zawodnik CST 7R MTB Team okazał się najlepszy pokonując wszystkich rywali.

- Ostatni prawdziwie górski wyścig w tym sezonie przypadł na finałową edycję Cyklokarpat. Mocna stawka i wymagająca fizycznie trasa z technicznymi fragmentami zapowiadały solidne ściganie. Dobra dyspozycja pozwoliła na utrzymanie wysokiego tempa od pierwszego podjazdu po samą metę, co dało wygraną - relacjonuje zwycięzca.

Dobry wynik osiągnął również Karol Kucięba, który zameldował się na mecie na trzecim miejscu w kategorii M2 dystansu Giga. Gorzej powiodło się Michałowi Kucewiczowi, który nieszczęśliwie pomylił trasę i musiał przejechać około 10 km więcej niż reszta stawki, co - rzecz jasna - odbiło się na wyniku kolarza ekipy CST 7R.

Mimo niepowodzenia Michała, sobota była bardzo dobrym dniem dla drużyny w czarnych strojach.

Dopełnieniem udanego weekendu było niedzielne zwycięstwo Macieja Pitacha w wyścigu MTB Cross Maraton w Masłowie. Maciek najszybciej pokonał dystans 61 km (1600 m przewyższenia), wygrywając klasyfikację open.

- Na maraton przyciągnął mnie przede wszystkim ciekawy profil trasy, która okazała się ciężka fizycznie z dużą ilością błota i szybkich zjazdów. Fajna zabawa, którą udaje mi się zakończyć wygraną - krótko komentuje swój start Maciek.

Teraz CST 7R MTB Team obiera kierunek na Częstochowę, gdzie w najbliższą sobotę odbędzie się finałowy Bike Atelier MTB Maraton. Do zobaczenia!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Maraton Cyklokarpaty Rzyki

Michalina Ziółkowska - 1. miejsce w kat. Elita GIGA K,

Karol Rożek - 1. miejsce w kat. Elita GIGA M,

Karol Kucięba - 8. miejsce w GIGA Open / 3. miejsce w kat. M2,

Michał Kucewicz - 31. miejsce w GIGA Open / 13. miejsce w kat. M3,

Michał Kwiatek - 20. miejsce w MEGA Open / 5. miejsce w kat. M1.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl