MAZOWIECKA FAWORYTA, CZYLI JÓZEFÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Opracowana przez Cezarego Zamanę trasa w Józefowie niezmiennie pozostaje w czołówce najulubieńszych tras w regionie Mazowsza. W tym roku wzbogaci się ona jeszcze o odcinek specjalny Continental, jeszcze bardziej podkręcając poziom adrenaliny.

Może to świetnie pomyślane single tracki, testujące kolarską technikę i rowerowe amortyzatory? Może to zasługa urozmaiconych przeszkód terenowych, dzięki którym jazda nie ma prawa się znudzić? A może wyrastające znienacka strome zbocza, zmuszające niejednego śmiałka do podprowadzenia roweru?

Trudno wskazać jeden decydujący czynnik sprawiający, że to właśnie józefowska trasa od lat jest tak bliska sercom zawodników Mazovii. To dla niej tracą głowę i to na niej tracą setki kalorii. Pokonywanie kolejnych kilometrów interwałów w szybkim tempie, pozwalającym trzymać się czołówki peletonu wymaga w Józefowie niemałych zapasów energii.

Sam Cezary Zamana przyznaje, że kluczem do atrakcyjności trasy jest jej różnorodność, angażującą uwagę od chwili startu aż do położonej kilkadziesiąt kilometrów dalej mety.

Rywalizacja zapowiada się na szczególnie zaciętą. Niedzielny maraton jest bowiem przedostatnim starciem w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Jeżdżące przez cały sezon zawodniczki oraz zawodnicy nie odpuszczą i zechcą wzbogacić swoje konto o cenne punkty w klasyfikacji generalnej Mazovii.

Do wykręcenia jak najlepszego wyniku zachęcają także przygotowane przez sponsorów nagrody. Wygrać będzie można m.in. voucher na zakup produktów motoryzacyjnych Continental za 800 zł oraz voucher na pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. Z atrakcji Holiday Inn Warszawa Józefów – czyli największego na Mazowszu parku linowego bądź świetnie zaplanowanego pola do minigolfa – skorzystać będą mogli wszyscy kolarze oraz wspierający ich kibice.

Maraton w Józefowie ma jeszcze jedno znaczenie dla zawodników Mazovii. To przedostatnie starcie w ramach regionalnego pucharu Continental MTB Mazowsze. Wszyscy, którzy ścigali się w dotychczasowych maratonach Mazovii wchodzących w skład tego pucharu, nie powinni odpuścić i powalczyć o dobre miejsce. Motywacji dodają z pewnością atrakcyjne upominki ufundowane przez Continental.

Do Józefowa muszą wybrać się też wszyscy ci, którzy polują na prestiżową koszulkę Finishera 2019, przysługującą zawodnikom z przejechanymi minimum 12 maratonami w sezonie 2019.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

JÓZEFÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Holiday Inn Warszawa Józefów, ul. Telimeny 1 Józefów

Sobota 21 września

15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 22 września

8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów10.30 - start dystansu Hobby11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit11.40 - start dystansu Fit11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro12.00 - start dystansów ½Pro i Pro12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów12.05 - odprawa techniczna12.10 - start zawodów według kategorii13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium

12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl