SZOSOWE POTYCZKI, CZYLI XVIII WYŚCIG CUDU NAD WISŁĄ IM. HENRYKA RÓŻYCKIEGO

Startujący w osiemnastej odsłonie kolarskiego Cudu nad Wisłą im. Henryka Różyckiego zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Swoim zaangażowaniem, wysiłkiem i sportową determinacją godnie uczcili zwycięstwo polskich wojsk nad bolszewikami w 1920 r.

Radzymin już kolejny rok z rzędu stał się areną szosowych zmagań zawodników z licencją, jak i amatorów. Przez całą pierwszą niedzielę września w swoich kategoriach wiekowych startowały zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Po całym mieście rozchodziły się typowo kolarskie dźwięki: szumiące koła, cicho terkoczące łańcuchy, od czasu do czasu pisnął czyjś hamulec, a powietrze raz po raz rozdzierali rozpędzeni do niemałych prędkości zawodnicy walczący o jak najlepszą pozycję.

„Tegoroczna frekwencja musi cieszyć. Widać, że Cud nad Wisłą wypracował swoją markę, a co ważniejsze: przypadł do gustu kolarzom” – zauważa Dariusz Biernacki, jeden z organizatorów wyścigu, który osobiście doglądał każdego szczegółu imprezy. „Do Radzymina zjechali się mieszkańcy całego Mazowsza, nie brakowało także przedstawicieli sąsiednich województw. Jak widać, wielu z kolarzy chciałoby zapisać na swoim koncie triumf w tym prestiżowym wyścigu” – dodawał Dariusz Biernacki, na co dzień trener w Klubu AMP UKS Victoria Radzymin, którego młodych sportowców także nie brakło na linii startu.

Przez cały czas trwania zawodów, w każdej kategorii wiekowej, peleton raz po raz rwany był nagłymi atakami. Sytuacja była dynamiczna i zmieniała się z minuty na minutę. Zgromadzeni wokół trasy kibice mogli cieszyć się niespodziewanymi zwrotami akcji. Poszczególnym wyścigom towarzyszyła też aura niepewności – nigdy nie można było przewidzieć, który z kolarzy dojedzie na metę jako pierwszy.

Triumfatorem wśród amatorów został Janusz Jeż z klubu Ehaki.pl, a wśród pań triumfowała Marianna Hall. W kategorii elity bezkonkurencyjny był Norbert Banaszek (Hurom BDC Development). Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie http://akces-sport.pl/wp-content/uploads/2019/09/C...


Zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów Cudu nad Wisłą: BDC Development S.A.,  firmę BIC oraz Biedronkę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Starosta Powiatu Wołomińskiego Adam Lubiak oraz Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, AMP UKS Victoria Radzymin i Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Organizatorem wydarzenia była Fundacja na Rzecz Rozwoju Kolarstwa „VICTORIA". W skład fundacji wchodzą: Dariusz Biernacki, Kacper Biernacki oraz Łukasz Lechowicz


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl