Fani będą zachwyceni. Wahoo Kickr Bike.

Dużymi krokami zbliża się okres jesienny, co budzi demony ustawiane zimową porą w garażach, sypialniach i salonach prywatnych domów. Piekielne maszyny treningowe, trenażery, rolki podbiły serca kolarzy amatorów i zawodowców już dawno temu szturmem, dlatego nie dziwi już nikogo kosmiczny rozwój urządzeń dedykowanych do treningu i zabawy pod dachem własnego domu. Wahoo przygotowało nie lada gratkę w najwyższym segmencie tego typu rozwiązań. Co prawda nie jest jeszcze dostępny w sieci sprzedaży, nie jest znana jego cena, ale już budzi ogromne emocje i zainteresowanie na rynku rowerowym.

KICKR BIKE oferuje bezprecedensowe innowacje, takie jak zintegrowane dźwignie zmiany przełożeń, automatyczne i manualne dostosowanie przełożeń do intensywności jazdy. Wszystko po to, by stworzyć najbardziej wydajne, spersonalizowane i realistyczne doświadczenie treningu w pomieszczeniu.

Wykorzystując docenioną już technologię kół zamachowych Kickr, Kickr Bike zapewnia niezrównaną szybkość reakcji i dokładność mocy +/- 1%. Reakcja urządzenia na zmiany przełożeń i wykorzystanie dodatkowych opcji będzie kompatybilna w zakresie od 20% podjazdów do zjazdów -15%, pozwalając jednocześnie na utrzymanie prędkości i wierne odtworzenie uczucie jazdy na świeżym powietrzu. Jest to solidna stalowa i aluminiowa konstrukcja, która ma zadanie zniesienia obciążeń wykonywanych nawet przez kolarzy torowych w zakresie do 2200 Watt.

Aplikacja Wahoo Fitness przygotowana przez producenta ułatwia konfigurację pięciu punktów regulacji w Kickr Bike. Można wybrać pomiędzy profesjonalnymi pomiarami dopasowania roweru, wykonaniem zdjęcia w celu zmierzenia roweru lub wprowadzić pomiary ciała, dzięki czemu będziesz w stanie dostosować własną pozycję trenażera do dokładnej geometrii roweru startowego. Dla tradycjonalistów producent zapewnia możliwość regulacji ustawień drogą manualną, za pomocą regulacji siodełka, pedałów i wychylenia mostka kierownicy.

Technologia wirtualnej zmiany biegów jest programowalna, dzięki czemu można dopasować dokładne przełożenia indywidualne, w tym kadencję i liczbę zębów kasety, a także zestaw grupowy wiodących producentów - SRAM, Shimano i Campagnolo. Cyfrowy wyświetlacz informuje o stanie przełożenia podczas jazdy. Maszyna bezproblemowo integruje się z innymi produktami Wahoo i łatwo łączy się z komputerem rowerowym Elemnt, smartfonem, tabletem lub komputerem PC.

Jak w przypadku wszystkich inteligentnych trenażerów Wahoo, Kickr Bike jest kompatybilny z najpopularniejszymi aplikacjami treningowymi, takimi jak Sufferfest, Zwift, TrainerRoad, Rouvy i nie tylko. Nie jest to już zwykły trenażer inteligentny, raczej maszyna treningowa, która zaciera granicę między światem wirtualnym a rzeczywistością.

Strona producenta: https://eu.wahoofitness.com/


o autorze

Piotr Szafraniec

Nieuleczalnie chorujący od ponad 20 lat na pasję do roweru. Próbował uciec od swojej choroby łowiąc olbrzymie dorsze na kole podbiegunowym, jednak przegrał tą walkę i zaraża teraz swoim ADHD na szosowych zjazdach. Dzieli się...

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl