Bike Maraton Karpacz: Zawodnicy Volkswagena pokazali moc

Zuzanna Krzystała ze zwycięstwem, Michał Ficek z trzecim miejscem, a Bogdan Czarnota z siódmą pozycją – tak świetnie spisali się zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team podczas Bike Maratonu w Karpaczu. Czy zdominują również Mistrzostwa Polski w maratonie w Gdyni?

Zawody cyklu Bike Maraton po raz pierwszy zawitały do Karpacza, co wywołało wśród zawodników sporą ekscytację, tym bardziej, że organizatorzy przygotowali ciekawą trasę.

- Maratony w Karpaczu od zawsze uchodziły za jedne z najtrudniejszych, jednak od kilku lat brakowało tej lokalizacji w kalendarzach imprez. Na trasie było wszystko to, co powinno być, czyli sporo technicznych zjazdów i podjazdów, a ponadto dystans i przewyższenie (odpowiednio 75 km i 2700 metrów w pionie) godne prawdziwego górskiego maratonu MTB – skomentował Michał Ficek, zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Pozytywnych emocji przed startem nie krył również Bogdan Czarnota, trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który ostatnie tygodnie miał bardzo intensywne, lecz nie z uwagi na własne starty.

- Ostatnie cztery tygodnie to dla mnie okres bez startów. Wyjazdy na Puchary Świata z teamem i wczasy bardzo skutecznie wpłynęły na moją dyspozycję. Na start zdecydowałem się ponieważ uwielbiam tereny Karpacza i jest też coraz bliżej MP XCM. Trasa doskonała. Dosyć techniczna i bardzo wymagająca fizycznie – przyznał Bogdan Czarnota.

Wśród panów bardzo dobrze spisał się Karol Rożek, który wyprzedził Czecha Michała Kanerę o ponad siedem minut. Na podium znalazł się też szczęśliwy Michał Ficek, który ostatnio często kończył zawody na czwartej pozycji.

- Po prawie czterech godzinach rywalizacji zameldowałem się na mecie na trzecim miejscu z niewielką stratą do drugiego reprezentanta Czech. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski w Maratonie MTB, które odbędą się w Gdyni już za 2 tygodnie – powiedział Michał Ficek. Jego klubowy kolega, Bogdan Czarnota ostatecznie ukończył zawody na 7. pozycji.

- Po półtorej godzinie rywalizacji, zacząłem walczyć z organizmem, a nie z trasą. W sumie jestem zadowolony, że zameldowałem się na mecie bo myśli były róże. Za tydzień będzie lepiej – zapowiada.

Wśród pań doskonale spisała się Zuzanna Krzystała, która zwyciężyła z niemal 11-minutową przewagą. Jak podkreśla starty w Karkonoszach należą do jej ulubionych.

- Świetna, wymagająca trasa przez co mój sentyment do Karkonoszy jest tylko większy. Mieliśmy do pokonania 75km i 2700 m przewyższenia w pionie. Rozpoczęłyśmy długim asfaltowym podjazdem pod koniec, którego jechałam już z Czeszką Milena Cesnakovą. Ostatecznie na drugiej rundzie objęłam prowadzenie i dojechałam do mety jako pierwsza – mówiła szczęśliwa zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Podium uzupełniła Michalina Ziółkowska.

Bike Maraton Karpacz:

Open mężczyźni:

1. Karol Rożek (CST 7R MTB Team) 3:38:33

2. Michał Kanera (Ghost Team)  3:45:53

3. Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 3:46:19

7. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:02:43

Open kobiety:

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 4:30:17

2. Milena Cesnakova (Maloja - Rocky Mountain Team) 4:41:10

3. Michalina Ziółkowska (CST 7R MTB Team) 4:44:52


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl