Bike Maraton 2019. Wielki powrót do Karpacza

Po przerwie na tyle długiej, że część uczestników Bike Maratonu może nie pamiętać poprzednich wyścigów w Karpaczu, będzie wreszcie okazja na start i jazdę w Karkonoszach. I będzie to drugi dzień Kolarskiego Weekendu w Karpaczu, bo dzień wcześniej – 24 sierpnia – na Śnieżkę pojedzie Uphill Race Śnieżka.

Skupmy się więc na tym, co nas w niedzielę czeka.

Start dystansu GIGA zaplanowany jest na godz. 10:00 (linia startu i biuro zawodów znajdować się będą na ul. Konstytucji 3 Maja). Najdłuższy dystans Bike Maratonu w Karpaczu będzie miał 75 km i przewyższenie sięgające 2700 m. Będzie to więc znów wyścig dla najlepszych z najlepszych, a zwycięstwo w tym maratonie na pewno będzie smakowało wyjątkowo. Najpierw czeka podjazd do Karpacza Górnego, a potem jazda w dół do Borowic i Sosnówki. Technicznie, kamieniście i karkonosko. Runda w kierunku Borowic będzie pokonywana dwa razy, a czeka tam między innymi długi i stromy podjazd Drogą Chomontową.

Dystans MEGA (45 km i 1500 m przewyższenia) startuje razem z dystansem CLASSIC (26 km, 1000 m) o godzinie 11:00, a FUN (14 km i 450 m) o 11:15.

MEGA do 20 km jedzie razem z dystansem CLASSIC,  a potem rusza śladami dystansu GIGA. CLASSIC zaczyna już powrót do mety. FUN będzie łatwy i przyjemny – trzeba się trochę wspiąć i trochę zjechać, a kilometry uciekną niezauważone. W Karpaczu odbędzie się również kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu – cyklicznych wyścigów dla dzieci rozgrywających się równolegle z Bike Maratonem.

Zapisy wciąż działają i będzie można oczywiście zapisać się również w sobotę (po zakończeniu wyścigu Uphill Race Śnieżka – od godz. 16:00 d0 21:00). W niedzielę biuro zawodów zaczyna pracę o 8:00. Start GIGA o 10:00, CLASSIC i MEGA startują o 11:00, a FUN o 11:15.

Powoli zbliżamy się do końca Bike Maratonu 2019, a im bliżej zakończenia sezonu, tym więcej atrakcji. Po Karpaczu przyjdzie czas na Góry Sowie i Ludwikowice Kłodzkie (7.09), gdzie Bike Maraton będzie dzielił weekend z Szosowym Klasykiem, a zaraz potem w końcu doczekamy się w tym roku edycji w Świeradowie – Zdroju (21.09). Finał Bike Maratonu zmienia datę na 19.10, a w Sobótce będziemy też świętować zakończenie cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk.

Na razie jednak – na koniec wakacji – czas na Karpacz!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Chromag Stylus - test

    W końcu zawitała do nas wiosna. Temperatury rosną, a wraz z nią chęci do jazdy. I mimo pewnych ograniczeń nadejdą lepsze czasy, a wtedy ktoś z...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl