Kowary – Okraj na trzy sposoby. Bieg alpejski, wyścig MTB i szosowy podjazd

W miniony czwartek Kowary zaroiły się od biegaczy i kolarzy, którzy postanowili wykorzystać świąteczny wakacyjny dzień do tego aby zmierzyć się ze wspinaczką na przełęcz Okraj. Rywalizowano na rowerach górskich i szosowych, a biegacze górscy w biegu alpejskim.

Wśród biegaczy zmagających się z trasą o długości 10 km i przewyższeniem sięgającym 700 m najlepszy okazał się Piotr Holly (scott.pl), który pokonał dystans w czasie 00:47:55. Nieco ponad pół minuty stracił do zwycięzcy Jacek Lerynowicz (Edi Team Zgorzelec), a trzeci był Marcin Wojewoda (Koło Biega).

Znakomicie czująca się w biegach alpejskich Anna Ficner (Olaws Złotoryja/ MKS Siechnice) wygrała wśród kobiet, meldując się na polsko – czeskiej granicy w znakomitym czasie 00:50:42. Druga była Marta Lipnicka (Fundacja Przejście Kotliny), tracąc do zwyciężczyni aż 10 minut. Trzecie miejsce dla Magdaleny Bednarczyk (Strzegomska Dwunastka).

W wyścigu MTB pierwszy na mecie zameldował się Michał Daniel (00:36:04) przed Kacprem Fiszerem (Real 64-sto) i Ignacym Duminem (KS Optyk – Okular Jelenia Góra).

Anna Michalak – Warżała (Ski&Bike House Team) wygrywa wśród kobiet z czasem 00:45:19. Druga jest Iwona Rychlewska, a trzecia Dominka Niemiec (Eroe Racin Team).

Wyścig szosowy na trasie Kowary – Okraj to jazda indywidualna na czas, więc tutaj wszystko mogło się zmieniać aż do samego końca. Jednak najlepszy i najszybszy był w tej rywalizacji Michał Czapla (Agrochest Team), który dojechał do mety po 30 minutach i 32 sekundach. Władysław Kwaśnicki z minimalną stratą 8 sekund zajął miejsce drugie, a Czech Petr Javurek (Kasper Swix Team) był trzeci.

Na szosie ścigały się też oczywiście panie, a tu najlepiej z podjazdem na Okraj poradziła sobie Karolina Cierluk (Real 64-sto), a jej czas to 00:35:14. Petra Tlamkova (Loko Trutnov, Czechy) była druga, Bożena Gomułka (Cyklistka.pl) trzecia.

Uphill Kowary – Okraj 2019 przechodzi do historii, a teraz czas na kolejne imprezy i kolejne starty – zarówno dla zawodników, jak i organizatorów. Znów można zajrzeć pod Karkonosze podczas weekendu 24-25.08 – tym razem do Karpacza, gdzie odbędzie się kolejna edycja kultowego wjazdu na najwyższy szczyt Karkonoszy – Uphill Race Śnieżka oraz kolejna edycja Bike Maratonu, który po kilku latach przerwy wraca do Karpacza. Dla biegaczy górskich mamy jeszcze finał cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg – 14 września w Świeradowie – Zdroju. Będzie też coś dla kolarzy szosowych – kolejna edycja cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk odbędzie się 8 września w Ludwikowicach Kłodzkich.

Pełne wyniki wszystkich trzech wyścigów Kowary – Okraj: https://okraj.uphillrace.pl/wyniki/o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl