Podium Ziółkowskiej w maratonie UCI w Czechach

Kolarze teamu CST 7R, startujący w kategorii Elita, wybrali się w minioną sobotę do znanego z Pucharu Świata XCO Nowego Miasta na Morawach, gdzie tym razem zorganizowano zawody XCM. Jak przystało na maraton zaliczany do punktacji UCI, na starcie stanęła mocna stawka zawodniczek i zawodników, głównie reprezentujących gospodarzy.

- Startowaliśmy ze słynnego kompleksu w Nowym Mieście, gdzie odbywają się Puchary Świata w XCO. Niestety pod względem technicznym trasa maratonu zupełnie odbiegała od tej słynnej rundy cross-country. Wyścig był bardzo szybki, przeważały proste, szutrowe ścieżki, choć znalazło się kilka odcinków nieco bardziej wymagających z korzeniami i kamieniami – relacjonuje Michalina Ziółkowska.

Pomimo tego, że charakterystyka trasy nie sprzyjała naszej zawodniczce, to właśnie Michalina została sklasyfikowana najwyżej z drużyny CST 7R, ustępując jedynie bardzo dobrej czeskiej rywalce Janie Pichlikovej.

- Po kilku kilometrach, kiedy skończyły się pierwsze podjazdy i wjechaliśmy w polne szutrówki, miałam problem, żeby utrzymać się w grupie z liderką. Niestety jadąc w pojedynkę zaczynałam tracić. Trasa nie była dla mnie łaskawa i przez cały dystans 85 km moja strata powiększała się. Ostatecznie wyprawę do Czech na UCI Vysočina Arena Tour České spořitelny zakończyłam na 2. miejscu, tracąc do zwyciężczyni niespełna 4 minuty – podsumowuje zawodniczka CST 7R.

Z męskiej części grupy CST 7R najlepiej spisał się Karol Rożek, który jednak nie jest do końca zadowolony z osiągniętego wyniku.

- Czeskie wyścigi kojarzą mi się z dobrą organizacją, profesjonalną otoczką i solidnym ściganiem. Nie inaczej było i tym razem na maratonie UCI w Nowym Mieście. Wysokie tempo od samego startu przeprowadziło na pierwszych kilometrach szybką selekcję. Sam trafiłem do drugiej grupy, za czteroosobową czołówką, w której przejechałem większość wyścigu. Ostatecznie, po finiszu, melduję się na mecie na 7. miejscu, co mnie jakoś specjalnie nie satysfakcjonuje.

Okazja do poprawy nastroju już w najbliższą niedzielę, kiedy ekipa CST 7R MTB Team wystartuje w maratonie Bike Atelier w Psarach. Do zobaczenia!

Wyniki CST 7R MTB Team:

UCI Vysočina Arena Tour České spořitelny - Nové Město na Moravě

Michalina Ziółkowska – 2. miejsce,

Karol Rożek – 7. miejsce,

Paweł Garczyk – 9. miejsce,


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl