Trek wprowadza szybsze, płynniej jeżdżące i bardziej zintegrowane modele Domane

Firma Trek zaprezentowała trzecią generację swojego popularnego długodystansowego roweru szosowego, prezentując całkowicie nowe modele rowerów szosowych Domane i SLR, które są szybsze, płynniej jeżdżą i są bardziej wszechstronne niż ich poprzednicy. Model Domane posiada teraz całkowicie nową aerodynamiczną ramę z wewnętrznym prowadzeniem kabli i z wbudowanym schowkiem, prześwit na opony do 38c oraz sprawdzoną długodystansową geometrię, która jest odpowiednia dla większości kolarzy.

„To zdecydowanie najszybszy model Domane, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy” – powiedział Jordan Roessingh, dyrektor ds. rowerów szosowych w firmie Trek. „Nowa konstrukcja udoskonala wszystkie najbardziej lubiane części poprzednich generacji tego modelu. Zapewnia płynniejszą jazdę, jest bardziej zintegrowany i daje większe możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, a ponadto zapewnia lepsze wyniki szerszemu gronu odbiorców”

Aerodynamiczny kształt rur ramy, wewnętrzne prowadzenie kabli i lepsze zintegrowanie sprawiają, że nowy rower Domane jest znacznie szybszy niż poprzednie modele. W teście w tunelu aerodynamicznym porównującym nową ramę z modelem zeszłorocznym nowa rama pozwoliła zaoszczędzić kolarzom ponad minutę na godzinę.

Nowe modele rowerów szosowych Domane SLR i SL są wyposażone w regulowany rozdzielacz przedni i tylny IsoSpeed firmy Trek. Technologia ta, która pochłania męczące nierówności na drodze, dzięki czemu kolarze dłużej zachowują siły, została po raz pierwszy wprowadzona w platformie Domane w 2012 roku.

Modele rowerów Domane SLR wyposażone są w ten sam regulowany rozdzielacz IsoSpeed rury górnej co najnowsze modele Madone firmy Trek, co pozwala kolarzom dostosować ustawienie do każdego stylu jazdy i terenu.

Tę całkowicie nową ramę wyposażono w schowek wbudowany w ramę, w którym rowerzysta może bez problemu pomieścić narzędzia i części zamienne. Kieszeń w koszulce lub sakwa pod siodełko też może się do tego nadać, ale te rozwiązania nie zawsze oznaczają atrakcyjny wygląd i wygodę. Nowy zintegrowany schowek Domane zapewnia ochronę tych podstawowych elementów, jednocześnie umożliwiając umieszczenie koszyka na bidon na rurze dolnej. Nowe modele Domane wyposażone są również w zintegrowane z siodłem mocowanie tylnej lampki Flare R.

Nowy Domane został zbudowany z myślą o prędkości, pewności siebie i kontroli dla wszystkich rowerzystów. Nowe modele są wyposażone w hamulce tarczowe i opony 32c (z wyjątkiem modelu Domane SLR 9 eTap, który jest dostępny z zestawem szerokich opon 28c), chociaż rama może pomieścić szerokie opony do 38c z zalecanym przez firmę Trek odstępem 4 mm między oponą a ramą.

Nowy rower Domane został zaprojektowany tak, aby każda jazda po drogach była lepsza dla wszystkich rowerzystów niezależnie od płci i typu ciała. To rower szosowy dla każdego – i na każdego. Geometria Endurance daje ci pozycję, która jest szybka, stabilna, wygodna na długich dystansach i wyjątkowych wyprawach oraz odpowiednia dla prawie każdego kolarza szosowego.

Nowe modele Domane są dostępne od ręki wyłącznie poprzez globalną sieć partnerów handlowych firmy Trek oraz na trekbikes.com. Nowy rower Domane jest również natychmiast dostępny do personalizacji za pośrednictwem programu rowerowego firmy Trek Project One.

Nowe modele Domane SLR:

 • Domane SLR 9 eTap
 • Domane SLR 9
 • Domane SLR 7 eTap
 • Domane SLR 7
 • Domane SLR 6

Nowe modele Domane SL:

 • Domane SL 7 eTap
 • Domane SL 7
 • Domane SL 6
 • Domane SL 5
 • Domane SL 4

o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl