Polanka Wielka i znów dobre ściganie w sierpniu.

Kolejny już raz Panowie z Passion Bike Oświęcim podwinęli rękawy i organizują wyścig w Małopolsce. Polanka Wielka znajdująca się pomiędzy Oświęcimiem a Wadowicami będzie gościła 3 sierpnia spory tłum kolarzy szosowych. I niech nikogo nie zmyli nazwa Puchar Wójta ( o który toczy się walka na trasie), bowiem i trasa i rywalizacja stoją tu na wysokim poziomie każdego roku. Mocno interwałowy profil trasy potrafi zmylić czujność i  swoimi pozorami łatwości zmęczyć większą część peletonu. Wyścig rozgrywany na kilku obszernych rundach jest znakomitem polem do popisu dla kolarzy klasycznych dysponujących równiez dobrym finiszem z grupki zawodników, chociaż zdarzały się tutaj i solowe akcje do mety. Co dość istotne, bardzo rzadko się zdarza by pogoda w dniu wyścigu spłatala figla.

Foto Katarzyna Bańka

Runda lliczy 27 km i będie pokonywana wielokrotnie w zależności od kategorii wiekowej. Posiada odcinek podjazdowy po bruku nawiązując do wiosennych wyścigów klasycznych, wiele krótkich i często stromych podjazdów i bardzo szybki finisz na mecie wyścigu. Na start zaproszeni są zawodnicy od młodzika do elity, również Panie. Poza tym osobny wyścig mają Mastersi i cyklosport, oraz amatorzy bez licencji.

Foto Katarzyna Bańka

Wyścig jest jednocześnie wyścigiem o Mistrzostwo Małopolski ze startu wspólnego
w kategoriach: orlik, elita, Masters I (roczniki 1980 - 1989), Masters II (1970 – 1979), Masters III (roczniki 1969 i starsi) – wg Regulaminu Mistrzostw Małopolski zatwierdzonego przez MZKol.

Regulamin możecie znaleźć pod tym linkiem: http://www.mzkol.pl/pliki/2019/19-polanka-reg.pdf

Foto Katarzyna Bańka

Suma wszystkich nagród to około 5 tysięcy złotych. Nagrody finansowe dla kategorii elita i orlik, oraz kobiety Open. Na zwycięzcę każdego wyścigu czeka już okazały puchar, oraz nagrody rzeczowe i dyplomy dla pozostałych zawodników i zawodniczek uzupełniających podium. Bonusowe nagrody pojawią się równiez na lotnych premiach w Osieku, gdzie do zdobycia będą nagrody finansowe i vouchery do Resortu MOLO Osiek nad jeziorem.

Zapisy do startu w wyścigu są przeprowadzane równiez drogą internetową pod poniższym linkiem:

https://zapisy.ultimasport.pl/531

Nasza redakcja równiez pojawi się na trasie wyścigu, by obserwowac zmagania i podzielić się z Wami wrażeniami z trasy.

Do zobaczenia na starcie 3 sierpnia!

Foto Katarzyna Bańka

https://www.strava.com/routes/20343078


o autorze

Piotr Szafraniec

Nieuleczalnie chorujący od ponad 20 lat na pasję do roweru. Próbował uciec od swojej choroby łowiąc olbrzymie dorsze na kole podbiegunowym, jednak przegrał tą walkę i zaraża teraz swoim ADHD na szosowych zjazdach. Dzieli się...

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Stylus

    W końcu zawitała do nas wiosna. Temperatury rosną, a wraz z nią chęci do jazdy. I mimo pewnych ograniczeń nadejdą lepsze czasy, a wtedy ktoś z...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl