Bike Maraton w Wiśle: Kobiecy duet Volkswagena na medal – Krzystała i Urban najlepsze

Zawody Bike Maraton w Wiśle byływalką z piekielnymi upałami. Świetnie spisali się kolarze Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a szczególnie panie, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium.

Skąpana w słońcu Wisła była areną kolejnych zawodów kolarstwa górskiego z cyklu Bike Maraton. Część zawodników, przystępując do startu miała w nogach przejechane kilometry w Koszycach, co przy zwrotnikowych upałach sprawiało, że zmęczenie narastało z każdym kilometrem. Do pokonania zawodnicy mieli aż 62 km przy 2800 m przewyższenia.

Wśród panów zawody zdominowali zawodnicy Jbg2 Cryospace, którzy solidarnie zajęli całe podium. Tuż za zwycięską trójką znalazł się Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który dosłownie o włos przegrał walkę o podium.

Klubowe koleżanki Michała Ficka zdominowały zawody wśród elity pań – zwyciężyła Zuzanna Krzystała, zaś tuż za nią znalazła się Anna Urban, która przez pierwsze 10 km przeżywała spory kryzys. - Chyba organizm nie zdążył się jeszcze zregenerować po maratonie w Czechach, który jechałam tydzień wcześniej (100 km i 2600 m w górę). Całe szczęście w miarę szybko puściło co pozwoliło dojechać do mety w zamierzonym czasie – mówiła na mecie zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Pechowe zawody w Wiśle okazały się dla Bogdana Czarnoty (również Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który nie ukończył zawodów z powodu przebicia opony.