Już w ten weekend MTB Pomerania Maraton w Gminie Trąbki Wielkie

Zbliżają się dwa atrakcyjne weekendy dla Pomorskich kolarzy. 8 czerwca wystartuje czwarta edycja MTB Pomerania Maraton w Gminie Trąbki Wielkie, z bazą zawodów ulokowaną w Domachowie (20 km za Gdańskiem w stronę Kościerzyny).

 Natomiast tydzień później cykl zakończy zmagania tuż nad polskim morzem w Chłapowie. Wielki finał gdzie na kolarzy czekać będą dwa różnorodn dni zmagań, a przy tym świetnie przygotowane trasy przez lokalny MTB KLIF Chłapowo oraz atrakcje i nagrody sponsorowane przez sklep ProSport z siedzibą w Wejherowie i Pucku.

Trasa czwartego etapu będzie wynosić 32 km dla krótkiego dystansu, natomiast dłuższa wersja to 48 km i dwie pętle wokół jeziora Przywidzkiego. Na kolarzy czeka urozmaicona trasa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Długie szerokie podjazdy, techniczne zjazdy oraz parę singletracków to wszystko czekać będzie w urokliwym krajobrazie jeziora Przywidzkiego. Przewyższenia na krótkiej pętli to ok. 650 metrów, więc zmagania zapowiadają się naprawdę ciekawie, a początkujący rowerzyści będą mogli zasmakować prawdziwego kolarstwa górskiego.

W poprzednich edycjach łącznie na starcie stawiło się ponad 800 uczestników. Zapisywać się można elektronicznie na 3 trasy (Junior, Speed i Mega) do środy 6 czerwca. Po tym terminie będzie można dokonać rejestracji  jedynie w  biurze zawodów do godziny 10:30.

Przypomijmy, że podczas zawodów MTB Pomerania Maraton jest prowadzona indywidualna, drużynowa orz firmowa klasyfikacja generalna. Na dystansie Speed króluje Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna, który nie oddał zwycięstwa w żadnym wyścigu. Walka o drugie miejsce powinna rozegrać się pomiędzy Michałem Wilczyńskich z (MTB Klif Chłapowo) oraz nieobecnymi podczas jednego wyścigu: Damianem Cibą – Tako Team oraz Rimasem Czernialisem (Norda Active Team). W klasyfikacji generalnej liczą się 4 najlepsze starty z 5, więc zawodnicy mogą skorzystać z jednej nieobecności.

Na królewskim dystansie Mega prowadzi Piotrek Polus (Team Wysepka), który również wygrał 3 wyścigi z rzędu, a na każdym wyścigu odprawiał z kwitkiem bardziej doświadczonych rywali. Na pewno szyki Piotrkowi będzie chciał pokrzyżować dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej (2017, 2018) oraz ambasador cyklu Daniel Majkowski (MajBike Team). Do walki włączą się na pewno kolarze Tczewskiego Klubu Rowerowego Patryk Mróz i Dariusz Wybraniak, aktualnie drugi i trzeci w klasyfikacji generalnej.

Wśród kobiet na długim dystansie sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Prowadzi Justyna Machowska z VO2max MTB Team (liderzy w klasyfikacji drużynowej cyklu), którą gonią zwyciężczynie ostatnich maratonów Marzena Janczarska i Monika Kulling, więc tutaj może być również ciekawie.

Na krótkim dystansie prowadzi Iwona Joskowska (Luk-Connect Racing Team), która swoją równą i bezbłędną jazdą w czubie peletonu, objęła prowadzenie na drugiej edycji w Potęgowie i zadomowiła się na fotelu lidera.  Za jej plecami nieoczekiwanie znajduję się młoda zawodniczka MLKS Baszty Bytów Maria Krefft, która z wyścigu na wyścig jest coraz szybsza. Pamiętajmy również o Ewelinie Cywińskiej (MajBike Team), która przy dwóch udanych wyścigach może wyjść na prowadzanie w generalce,  a w Kolbudach nie dała szans rywalkom.

Przed startem głównych zawodów odbędzie się również rywalizacja dzieci i młodzieży. Punktualnie o 10.00 ruszy najbardziej emocjonująca kategoria, czyli rowerki biegowe. 10:10 wystartują dzieci do lat 8, które będą miały do przejechania ok. 1000 metrów po pętli wokół boiska. Kategoria 9-11 lat będzie miała do przejechania 2 pętle po tej samej trasie, a najstarsza grupa 12-14 lat wyruszy po nich na trasę ok. 6 km po pobliskich terenach Gminy Trąbki Wielkie.  Wszystkie trasy można zobaczyć na http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja4/

Najlepszych zawodników czwartej edycji będą honorowali sponsorzy: Pit-Stop Gdańsk, Movement Arena, Nieczapla Coffee Roaster, Aqua Park Reda oraz Aqua Spa i Saunarium Reda,  Polar, Smary BikeBySG, batony Frank&Oli

Partnerami Etapu 4 MTB Pomerania Maraton są marki: Mountain Fuel Polska, Volkswagen Benepol, Browar Spółdzielczy,  Diament Kantor oraz Sklep Rowerowy „U Igora” .

Nowe Tereny odkryte przez ekipę Pomeranii zagoszczą na mapie maratonów MTB w województwie Pomorskim po raz pierwszy.  Planowane jest multum atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, a bliskość miejscowości Domachowo, które jest oddalone o 20 km od Gdańska, zachęci do zmagań dużą rzeszę trójmiejskich cyklistów.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl