Garwolin opanowany przez kolarzy

Czwarty etap ŻTC BIKE RACE za nami! Po raz pierwszy jeden z etapów największego cyklu kolarstwa szosowego dla amatorów rozegrany został w Garwolinie.

Znakomita frekwencja na starcie, pogoda, która nie zawiodła i rywalizacja do samej „kreski”, tak w skrócie można byłoby opisać kolejny etap ŻTC BIKE RACE 2019. Zmagania kolarzy rozegrane były w centrum miasta, start i meta w Garwolinie przy ul. Kościuszki, następnie zawodnicy jechali ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i Mierżączkę wracali od południa do Garwolina, gdzie ul. Warszawską, Lubelską i Aleją Legionów na metę.

W trakcie zmagań zawodników na trasie, w bazie zawodów trwał specjalny Piknik Charytatywny "W dzień mamy Jonkowi pomagamy". Podczas festynu kibice byli świadkami licznych pokazów: iluzjonisty - jednego z finalistów programu Mam Talent, artystycznych baniek mydlanych, a także laserów. Znalazło się coś dla fanów motoryzacji - przejażdżki zabytkowymi autami, pływanie motorówką, jak również możliwość zabawy na popularnych dmuchańcach, paintball, fotobudki, konie, licytacje oraz loterie fantowe.

– Garwolin to nowe miejsce na kolarskiej mapie Polski. Przejazd przez centrum miasta okazał się znakomitym pomysłem, co w połączeniu z wzorową współpracą z przedstawicielami samorządu, policji, straży pożarnej dało pożądany efekt. W Garwolinie spotkamy się mam nadzieję za rok, tymczasem już teraz zapraszam do naszego kolejnego, nowego miejsca – Opoczna. Odbędzie się tam piąty etap tegorocznych zmagań oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty – mówi dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września, składać się będzie z 14 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja ruszyła 14 kwietnia w Grójcu. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • KUDU 20 od Camelbak

    Ostatnio w nasze testowe łapki wpadła nowa wersja plecaka z serii  KUDU od Camelbak. To połączenie ochrony kręgosłupa i typowego plecaka...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl