Tylko Jelenia Góra. UCI Marathon Series i Bike Maraton nr 4

Kolarski Weekend, łączący kolejną edycję Bike Maratonu i wyścig  Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, czeka w tym roku już na początku czerwca. 1 czerwca ściganie na trasie XC w Parku Paulinum, a dzień później Bike Maraton. W tym roku (o czym stale przypominamy, bo to nowość i wciąż jeszcze jesteśmy w pierwszej części sezonu) mamy w cyklu aż cztery dystanse na każdej edycji oraz osobne starty dla poszczególnych grup zawodników. Oferta Bike Maratonu stale się więc powiększa i organizatorzy wciąż wyciągają dłoń do początkujących kolarzy, kusząc ich krótkimi dystansami i brakiem większych trudności podczas wyścigu. Ta oferta jest w Jeleniej Górze nad wyraz aktualna – wystarczy spojrzeć na mapę i profil najkrótszego dystansu.

Na przeciwległym biegunie jednak wciąż oczywiście leży też atrakcyjna propozycja dla tych, którzy zamiast serca mają korbę, a zamiast krwi dobrze naoliwiony łańcuch. Akurat dla nich maraton UCI w Jeleniej to wymarzona okazja aby się dobrze sponiewierać, nie mówiąc już o zawodnikach polskiej elity i kategorii BM PRO,  którzy będą walczyć w Jeleniej z czołowymi maratończykami z zagranicy.

Jak zwykle w Jeleniej Górze, czeka nas w niedzielę imponujący i widowiskowy start z Placu Ratuszowego, a meta usytuowana będzie w Parku Paulinum, który nie pozwoli raczej na oddech na koniec wyścigu, bo po podkarkonoskich skałach i kamienistych ścieżkach czeka końcówka na trasie sobotniego XC.

Biuro zawodów w Parku Paulinum, ale start na Placu Ratuszowym (1,5 km jazdy z Paulinum) – o tym nikt nie może zapomnieć!

Trzeba też pamiętać o kolejnych godzinach startów, bo różnią się nieco względem pozostałych edycji BM:

 10:30 – start GIGA, GIGA PRO i UCI

 11:00 – start MEGA i CLASSIC

 11:10 – start FUN

Trasa dystansu GIGA, na którym w Jeleniej Górze odbędzie się wyścig UCI mierzy 78 km i ma 2400 m przewyższeń. Największe trudności czekają w połowie wyścigu. Znów pojedziemy w Rudawy Janowickie, pełne granitowych turni, stromych wąwozów i wyślizganych korzeni.

MEGA tym razem to 53 km, CLASSIC 32, a FUN 18 km. Na najkrótszym dystansie trudności technicznych nie będzie – przewyższenie to tylko 300 m – będą szutry, las i bufet na 9. km.

W Parku Paulinum czekać będzie strefa expo, odbędą się wyścigi dla dzieci – Sonko Kids Bike Maraton, a zawodnicy kończyć tu będą swoją przygodę z jeleniogórską edycją Bike Maratonu.

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę w Parku Paulinum w godz. 16:00 – 21:00

W niedzielę biuro czynne jest od 8:00.

Zanim jednak rozpoczniemy Bike Maraton  UCI Marathon Series, sobota upłynie nam pod znakiem wyścigów XC. Zawody Mai Włoszczowskiej co roku przyciągają do Jeleniej Góry absolutny top światowego MTB. W tym roku w wyścigu pojadą m.in. Ondrej Cink, Sergio Mantecon i Anne Tauber. W rankingu UCI zawody mają rangę HC, są więc najbardziej prestiżowym wyścigiem XC w Polsce, a Bike Maraton i jego klasa Marathon Series jest godnym partnerem tej imprezy. W tym roku mamy też w Jeleniej Junior Series i kolejną edycję Pucharu Polski. Pierwsze, juniorskie, starty w sobotę – już o 9:00 rano. Elita kobiet wyjedzie na trasę o 14:00, a seniorzy będą się ścigać o 16:00


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl