Podium zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe

W miniony weekend zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team brali udział zarówno w maratonach jaki zawodach XC. W obu konkurencjach zajmowali wysokie pozycje na podium.

W sobotę rozegrany został wyścig kategorii UCI C1 w Wałbrzychu oraz Bikemaraton w Polanicy Zdroju. W Wałbrzychu Bartłomiej Wawak zajął drugą lokatę ustępując jedynie Sergiowi Martinezowi. Również druga była Aleksandra Podgórska w elicie kobiet oraz Staszek Nowak w kategorii U23. Natomiast w kategorii junior na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Kryński. Na Bikemaratonie w Polanicy podium elity kobiet należało do Zuzanny Krzystały i Anny Urban, które odpowiednio zajęły pierwsze i drugie miejsce w elicie kobiet.

W niedzielę Zuzanna Krzystała, pomimo zmęczenia górskim martonem, wybrała się do Sulechowa na zawody z cyklu Kaczmarek Electric MTB, gdzie również wygrała w elicie kobiet.

Komentarze zawodników:

Bartłomiej Wawak:

Trasa w Wałbrzychu jest jedną z moich ulubionych, nie tylko ze względu na to, że parę razy na niej wygrałem ;) To też zasługa świetnej organizacji całego przedsięwzięcia. Przez cały wyścig było sporo roszad w czołówce. Na przedostatniej rundzie zaatakował Sergio, niestety nie udało mi się przetrzymać ataku, przez co wyścig skończyłem na drugim miejscu. Ten tydzień to czas na pełną regenerację - już w piątek czas na pierwszy Puchar Świata !!!

Zuzanna Krzystała:

SOBOTA:

Trzecia edycja cyklu Bike Maraton wjechała w góry a dokładnie do Polanicy-Zdroju. W sobotę zmierzyłam się z dystansem GIGA, gdzie do pokonania były 73 km i 1800 m przewyższenia. Objęłam prowadzenie od startu utrzymując je do mety, kończąc maraton na pierwszym miejscu w Elicie Kobiet. Druga była Anna Urban, tym samym kobieca część drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wypełnia najwyższe stopnie podium. Trasa nie należała do trudnych technicznie ale można było się porządnie zmęczyć, na szczęście pogoda nas oszczędziła i  w czasie maratonu towarzyszyło nam słońce. Polanica-Zdrój była jedyną edycją z ubiegłego roku w której nie wzięłam udziału, więc miałam okazję przetrzeć tamtejsze szlaki. Kolejny górski przystanek to Jelenia Góra.

NIEDZIELA:

Owocny weekend dla całej drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team kończymy na niedzielnej edycji  Kaczmarek Electric MTB w Sulechowie. Wybór maratonu był poparty najlepszymi prognozami pogody w tym rejonie, chociaż do samego startu mocno wątpiłam, że coś się poprawi.  Wraz z Trenerem Bogdanem Czarnotą stanęliśmy na starcie dystansu GIGA, gdzie do pokonania mieliśmy dystans 65km i 1100m przewyższenia. Zgodnie z prognozami w czasie wyścigu zrobiło się  naprawdę przyjemnie, ale padający dzień wcześniej deszcz pozostawił po sobie sporo błota. Trasa maratonu przebiegała głównie singlami i leśnymi ścieżkami i pomimo, iż nie były to góry jak dzień wcześniej kosztowało mnie to  naprawdę o wiele więcej sił. Od startu jechałam razem z czołówką Elity Kobiet, po przejechaniu dojazdówki oraz połowy pierwszej rundy objęłam prowadzenie utrzymując je przez resztę trasy tym samym ukończyłam maraton na pierwszym miejscu. Emocji nie brakowało w jeden weekend, dwa dystanse giga i dwa zwycięstwa.  

Stanisław Nowak:

Wałbrzyski Puchar Polski tak jak w ubiegłym roku tak i w tym miał rangę wyścigu C1. Oczywistym było że na wyścigu będziemy mieli mocną, międzynarodową obsadę. Od pierwszych chwil byłem z przodu i na miarę możliwości kontrolowałem swoje tempo tak by wytrwać w dobrej dyspozycji aż do końca wyścigu. Kluczowym oprócz znakomitych treningów, było ustawienie zawieszenia i dobranie ogumienia w Scott #Spark tak by w błotnych warunkach zyskać przewagę nad przeciwnikami. Finalnie zajmuję siódme miejsce w Elicie oraz drugie w klasyfikacji U23. Spoko wynik doładowuje moją motywację przed kolejną sesją treningową. Gratulacje dla organizatorów za nienaganną organizację oraz dla wszystkich zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team za znakomite wyniki w ten weekend.

Aleksandra Podgórska:

Drugie miejsce na Górale Na Start UCI C1 2019 - Wałbrzych na bardzo ciężkiej, ale lubianej przeze mnie trasie.

Co roku staję na lini startu Górali na Start bo jest to świetna impreza zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Wpisanie wyścigu do kalendarza UCI przyciąga zawodników również spoza Polski.

Jest to więc świetna okazja, by sprawdzić swoją dyspozycję na tle zawodniczek z zagranicy.

Po dobrym starcie już na pierwszej rundzie jechałam na drugiej pozycji. Niestety tego dnia pierwsze miejsce było poza moim zasięgiem. Skupiłam się więc na równej, płynnej i mocnej jeździe co poskutkowało moją bezpieczną drugą pozycją na mecie. Kolejny raz Wałbrzych na medal!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl