Chmary przepędzają chmury, czyli CISOWANKA MAZOVIA MTB MARATHON w Rawie

Nawet kłębiące się nad Rawą Mazowiecką cumulusy nie mogły równać się z licznym peletonem, który jakby na przekór warunkom atmosferycznym zameldował się na starcie czwartego maratonu Cezarego Zamany. Co ich skusiło? Trasy.

Już kilka godzin po zakończeniu maratonu w mediach społecznościowych pojawiły się podziękowania i wyrazy uznania za świetnie przygotowane dystanse. „Szczególnie budujące są pozytywne opinie od lokalnych bikerów, którzy przecież świetnie znają rawskie ścieżki” – mówi Cezary Zamana, przeglądając Facebooka Mazovii na swoim smartfonie.

Jeszcze nie tak dawno dyrektor sportowy Mazovii pędził po lasach wokół wielkiego Zalewu Tatar. Pod kołami jego roweru, jak i setek innych zawodniczek oraz zawodników chrzęściły resztki jesiennego chrustu. Najmocniej swój ślad rozpędzony peleton odcisnął na piaszczystych fragmentach, w które grube opony wbijały się bez litości. Tempo maratonu było rwane: tam, gdzie pozwalało na to podłoże, kolarze nabierali prędkości. Sprinterskimi umiejętnościami można było wykazać się na odcinku specjalnym Contintental. „Wytyczyliśmy go w lesie księżo-wolskim i był to jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy oes w tym sezonie” – podkreśla Cezary Zamana, który przed maratonem wraz ze specjalistami Continental podpowiadał, jakie ciśnienie dobrać do opon, by jak najszybciej pokonać trasę maratonu.

Kto najbardziej skorzystał z eksperckich porad oraz własnej siły w udach i sprytu w głowie?

Na Pro triumfował Jarosław Wołosiuk, który 60 km przejechał z czasem 02:13:09. Tuż za nim wjechali Bartek Borowicz (02:13:10) i Andrzej Poczopko (02:14:35). Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska z czasem 02:29:58, za którą na metę wjechała Magdalena Kuszmider (02:43:56).

Zwycięzcą na dystansie ½Pro został Arkadiusz Wach, który 36 km pokonał z czasem 01:17:53. Kolejni byli Michał Kamiński (01:18:00) i Karol Rumsicki (01:21:54). Wśród kobiet najszybsza była Julia Zięba z czasem 01:28:22, wyprzedzając Agnieszkę Szpocińską (01:31:16) i Małgorzatę Lutecką (01:34:25).

To kolejne udane zawody w Rawie. Kilkanaście miesięcy temu kolarze ścigali się tu jesienią. Teraz mogli zakosztować rawskich uroków MTB w odsłonie wiosennej. Była to też pierwsza odsłona regionalnego pucharu Contintental MTB Łódzkie. O tym, kto zatriumfuje w tej klasyfikacji, zadecydują wyniki maratonu w Andrespolu, zaplanowane na 2 czerwca.

Następna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon już 19 maja w Puławach na Lubelszczyźnie.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl