Inauguracja sezonu 2019 Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty w Wierchomli!

Jeszcze przed Wielkanocą, 13 kwietnia 2019 r. zapraszamy na otwarcie sezonu rowerowego w Wierchomli, na jednej z najbardziej wymagających górskich tras Beskidu Sądeckiego, gdzie elementy techniczne i zapierające dech w piersiach widoki nieustannie się przeplatają.

Miasteczko zawodów, jak również start i meta maratonu, umiejscowione będą na terenie Stacji Narciarskiej Dwie Doliny, w Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort. Chociaż miniona zima okazała się rekordowa pod względem opadów śniegu, liczymy na to, że do połowy kwietnia biała pierzynka już prawie całkiem zaniknie, odsłaniając krokusy, przebiśniegi i inne kolorowe przejawy wiosny. Prognozy długoterminowe nie przewidują już przymrozków ani opadów śniegu w tym czasie, pozostaje więc tylko wyjąć rower, odkurzyć go po zimie i przygotować się na prawdziwie emocjonujący weekend!

A emocji na pewno nie zabraknie: organizatorzy zadbali o to, aby w nowy sezon 2019 wejść z przytupem. Przygotowane trasy, choć niespecjalnie trudne technicznie, będą jednak dość wymagające kondycyjnie - innymi słowy, będzie gdzie się “ujechać” :) Zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse: Giga, Mega, Hobby oraz - po raz pierwszy - Family. Najdłuższy dystans w Wierchomli wyniesie 77,8 km przy 2 921 m przewyższeń. Dystans Mega to 48,2 km i 1 810 m różnicy wzniesień. Zawodnicy Hobby ścigać się będą na trasie o długości 30,9 km przy 1 134 m przewyższeń, za to dla początkujących wyznaczono zupełnie nowy dystans: Family, który wyniesie 15,4 km oraz 480 m różnicy wzniesień, a więc jest absolutnie odpowiedni dla każdego miłośnika dwóch kółek, w zasadzie bez względu na wiek czy kondycję. Start zawodników Giga i Mega planowany jest na godzinę 11:00, Hobby i Family ruszą o 11:30, zaś o 12:15 rozegrany zostanie Kids Race - wyścig dla dzieci na terenie miasteczka zawodów.

Wiosenny weekend w Wierchomli to prawdziwa gratka nie tylko dla uczestników Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty: to również znakomita propozycja dla wszystkich miłośników górskich krajobrazów, ale też zabytkowej architektury i ciekawostek historycznych.

Niewątpliwie największą atrakcją Wierchomli jest Stacja Narciarska Dwie Doliny, dostępna o każdej porze roku. W sezonie letnim czynny jest czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, który jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce – ma aż 1 600 m długości. Ze szczytu można podziwiać panoramę Beskidów i Tatr, a przy dobrej pogodzie przejść się na spacer jednym z kilku oznakowanych szlaków turystycznych. Dla amatorów mocniejszych wrażeń Dwie Doliny oferują trasy zjazdowe w ramach BikePark Wierchomla.

Chętni do zapoznania się z kulturą, historią i walorami przyrodniczymi regionu mogą wziąć udziału w questingu – jest to zabawa łącząca elementy gry terenowej i podchodów, odgadywania zagadek i poszukiwania ukrytych skarbów. Do wyboru jest pięć różnorodnych tematycznie questów, do których mapy i opisy zadań dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort:

https://www.wierchomla.com.pl/atrakcje/atrakcje-pr...

W Wierchomli Wielkiej można zwiedzić połemkowską, XIX-wieczną cerkiew pw. św. Michała Archanioła, obecnie służącą jako kościół rzymskokatolicki. Co ciekawe, na poddaszu cerkwi znajduje się chronione siedlisko najrzadszych w Europie nietoperzy: podkowca małego i nocka orzęsionego. Z Wierchomli Wielkiej można też zrobić sobie wycieczkę na Słowację, przejeżdżając lub przechodząc polsko-słowackim przejściem granicznym nad Popradem.

W wolnym czasie warto również odwiedzić siedzibę gminy, w której położona jest Wierchomla: Piwniczną-Zdrój. Najstarszym zabytkiem w tym mieście jest dzwon odlany w Maasen z 1523 r. znajdujący się w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Można też zajrzeć również do Muzeum Regionalnego, zajmującego część budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Cenne zbiory zgromadzone w muzeum przybliżają historię miasta od momentu jego założenia, aż po czasy współczesne. Na koniec wycieczki koniecznie trzeba spróbować „Piwniczanki’ – wody mineralnej, dostępnej w pijalniach przy ul. Zdrojowej.

W Wierchomli najlepiej zarezerwować nocleg w Hotelu Wierchomla Ski&SPA Resort, tym bardziej, że po zakończonym maratonie planowane jest after party w hotelowej dyskotece! Dla uczestników maratonu dostępne są również regeneracyjne zabiegi SPA i wstęp do strefy Wellness z 20% zniżką :)

Do zobaczenia w Wierchomli, między Dwiema Dolinami. Zapraszamy!!!

Maraton Rowerowy Cyklokarpaty w Wierchomli współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój oraz odbywa się pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Zgłoszenia na Cyklokarpaty Wierchomla: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/

Sponsorzy: SISU Sport, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, CST Tires, Domicela

Partnerzy: Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Piwniczna, Jurajska, Trezado, Zdrowy Projekt, Fenwicks

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Kraków, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl, Harda Horda

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty:

https://cyklokarpaty.pl

https://www.facebook.com/cyklokarpaty


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl