Leatt Velocity 6.5 czyli debiut afrykańskiej marki na rynku gogli

Afrykańska marka Leatt jest szeroko znana w świece zarówno motocrossu, jak również kolarstwa grawitacyjnego. Słyną oni z autorskich, przemyślanych rozwiązań. Do tej pory ich oferta obejmowała wszelkiego typu kaski, ochraniacze na łokcie, kolana oraz odzież. Postanowili jednak rozszerzyć swoją ofertę o gogle. Model Velocity 6.5 dedykowany został zarówno do motocrossu jak i kolarstwa grawitacyjnego.

Gogle dostępne będą w trzech wersjach:

1. Velocity 6.5

Seria ta wykorzystywać będzie "zwykłe" szyby wykonane w różnych kolorach. Seria 6.5 dostępna będzie w 7 wariantach kolorystycznych. Co ciekawe szyby są wymienne oraz dostępne jako akcesoria, zatem możliwy jest miks różnych wariantów kolorystycznych.

2. Velocity 6.5 IRIZ

Seria IRIZ wyposażona będzie w w szyby z wykończeniem lustrzanym. Seria ta dostępna będzie w sześciu wariantch kolorystycznych.

3. Trzecią i ostatnią serią jest 6.5  Roll-Off

Gogle serii Roll-Off wyposażone zostały fabrycznie wyposażone system zwijanego paska wykonanego z cienkiej folii o szerokości 50mm zapewniającej widoczność w błotnych warunkach. System Roll-off dostępny jest także jako akcerium i może być dołożone do dowolnych gogli marki Leatt. Seria 6.5 Roll-off dostępna będzie w czterech wariantach kolorystycznych.

Szkło zewnętrze googli wykonane zostało z 2,7mm tworzywa sztucznego spełniającego wymogi certyfikatu balistyc Military Ballistic Impact Standard (MIL-DTL-43511D). Oznacza to, że wytrzymują uderzenie obiektu o średnicy prawie 4mm pędzącego z prędkością 200m/s.

Jedną z niewątpliwych zalet jest niezwykle szerokie pole widzenia wynoszące aż 170'. Dzięki temu podczas jazdy nie będziemy musieli aż tak rozglądać się na boki w celu obserwacji naszego otoczenia.

Ramka gogli składa się z dwóch zespolonych z sobą elementów. Ramka zewnętrza wykonana została z twardszego tworzywa, zapewniającego dobre przyleganie szyby (także w trakcie silnego uderzenia). Ramka wewnętrzna wykonana została natomiast z nieco miększego tworzywa. Dzięki temu dopasowuje się do kształtów twarzy oraz zapewnia lepsze tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz.

W przypadku gogli Velocity 6.5 mamy do czynienia nie z szybą pojedynczą, lecz czymś na kształt zespolenia. Szyba składa się z cienkiej szyby wewnętrznej oraz szyby zewnętrznej. Obie części zostały zespolone za pomocą uszczelki Super marki 3M. Dzięki temu zabiegowi zyskujemy efekt zespolenia zmniejszający ryzyko zaparowania. Jak już wspominaliśmy szyba zewnętrza została wykonana z wytrzymałego tworzywa o grubości 2,7mm. Dodatkowo w celu poprawy własności optycznych zewnętrzne jej części zostały odchudzone w celu zapewnienia lepszych własności optycznych.

Od strony głowy gogle zostały wykończone dwoma warstwami panki o zróżnicowanej grubości (gęstszej od strony ramki oraz rzadszej od strony głowy). Zadaniem gęstszej pianki jest pochłanianie energii uderzeń i ochronę szyby. Zadaniem pianki bliższej skórze jest dokładne dopasowanie, zapewnienie szczelności.

Gogle możemy standardowo kupić w wersji Roll-Off czyli wyposażone w zwijaną taśmę zapewniającą widoczność nawet w ekstremalnie błotnistych warunkach. Oczywiście możemy system Roll-off dokupić w późniejszym czasie.

Wcięcia w dolnej części ramki wcale nie są przypadkowe. Dzięki ich zastosowaniu deszcz oraz błoto może być odprowadzane na zewnątrz, nie zatrzymuje się na krawędzi ramki.

Wszystkie zaprezentowane powyżej przykłady technologii świadczą o tym, że marka Leatt przykłada sporą wagę do funkcjonalności swoich produktów. Niewątpliwie pomaga w tym spore doświadczenie zdobyte w wymagającym segmencie motocrossu.

Dane techniczne

 • Testowany kuloodpornie i certyfikowany dla:
  ANSI Z87.1-2015 - Military Ballistic Impact Standard (MIL-DTL-43511D), Certyfikat CE EN 1938: 2010 
 • Out-riggers z 50mm antypoślizgowym, powlekanym paskiem
 • System roll-off WideVision (170 °) 48 mm (w przypadku wersji Roll-off)
 • Obiektyw 170 ° WideVision Anti-Fog
 • Stała funkcja anti-fog wbudowana w wewnętrzny polimer soczewki
 • Odpowiednia konstrukcja soczewki / ramy
 • Łatwa wymiana soczewek Rama o podwójnej gęstości do dopasowania, uszczelnienia i wygody Zwężany niestandardowy kształt pasujący do szerokiej gamy kasków
 • OTG - dopasowanie do okularów
 • Trójwarstwowa pianka o podwójnej gęstości z antypoślizgowym podkładem z polaru
 • Zdejmowana osłona nosa
 • W zestawie miękka torba
 • Opcjonalne soczewki dostępne w zakresie 20-83% przepuszczalności światła (VLT)

Ceny:

 1. Velocity 6,5 - 79.99€
 2. Velocity 6,5 IRIZ- 89.99€
 3. Velocity 6,5 Roll-Off - 99.99€
 4. szybki w zależności od wersji dostępne będą w cenach od 9.99€ do 24.99€

Na sam koniec proponujemy krótki firm promocyjny.

Dystrybutorem marki Leatt na Polskę jest firma Olek Motocykle ( http://olekmotocykle.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl