Beskidy Fat Bike Challenge 2019 Węgierska Górka

Beskid Śląski i Żywiecki to wspaniałe miejsce do uprawiania dyscyplin wytrzymałościowych, w tym kolarstwa górskiego, które ostatnio staje się bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Działa tutaj liczne grono pasjonatów MTB, dla których zimowa jazda w górskim terenie to zarówno świetna zabawa jak i dobry kolarski trening.

3 lutego 2019 w Węgierskiej Górce odbędzie się pierwsza edycja BESKIDY FAT BIKE CHALLENGE, którą przygotowuje Beskidzkie Stowarzyszenie Sportowe "Rysianka" z Węgierskiej Górki. Ta lokalna inicjatywa zrzesza wielu miłośników dyscyplin górskich /rowery, biegi, skitury/ oraz sportowców obecnych stale na rozmaitych zawodach jako Rysianka Team. Ekipa przeszła już pomyślny sprawdzian organizując letnie zawody w formie duathlonu biegowo-rowerowego. Fat Bike Challenge to ciekawie zapowiadająca się impreza, która organizowana jest po raz pierwszy w tej części Beskidów. Ideą autorów są zarówno wyścigi rowerowe z prawdziwego zdarzenia, jak i promocja potencjału sportowego i przyrodniczego okolic.

Zawody w których mogą uczestniczyć rowery MTB oraz typu FATBIKE będą sprawdzianem sił i umiejętności jazdy w trudnych, zimowych warunkach i w bardzo wymagającym terenie. Będzie to okazja do oceny swoich możliwości przed zbliżającym się sezonem wyścigów letnich.

Przygotowanie trasy u stóp Baraniej Góry i Glinnego to niewątpliwie spore wyzwanie dla organizatorów. Podczas zawodów nie zabraknie atrakcji zarówno dla uczestników wydarzenia jak i kibiców.

Pokonanie trasy o długości 29 km i ok. 900m przewyższenia w okresie zimowym z pewnością jest innym przeżyciem niż analogicznie w okresie letnim.

Start zaplanowany jest na godz. 11.00 z ośrodka "Jaz" w Węgierskiej Górce, przy bulwarach rzeki Soły. Uczestnicy ruszą wspólnie 3 km odcinkiem, prowadzącym ścieżką rowerową , wzdłuż rzeki Soły.. Po tej krótkiej rozgrzewce na pierwszym podjeździe nastąpi "ostry" start. Dalej trasa skręca w czerwony szlak, na którym znajduje się ok 1,2 km leśnego podjazdu. Kolejne etapy to leśne drogi, które zawiodą zawodników do Kamesznicy i poprowadzą zboczami Baraniej Góry i Glinnego. Na 16 km trasy usytuowany będzie bufet. Po minięciu najwyższego punktu trasy (935m n.p.m.) zawodników czeka majestatyczny 8 km zjazd do mety w Węgierskiej Górce.

Informacje i zapisy na www.rysiankateam.pl oraz FB @rysiankateam


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl