CEZAREGO ZAMANY ZIMA NIE ZATRZYMA: RUSZA NORTHTEC MTB ZIMĄ

Mróz? Opady śniegu? Ścięte lodem kałuże? A może temperatura na lekkim plusie? Nie da się przewidzieć pogody na 20 stycznia, ale tego dnia jedno jest pewne. To wtedy w Jabłonnie na przygotowanej przez Cezarego Zamanę ekscytującej trasie ruszą do walki setki kolarzy.

Będzie to jeden z pierwszych maratonów MTB w Polsce w 2019 roku, a zarazem otwarcie dobrze znanego już cyklu Northtec MTB Zimą. Podczas gdy większość kolarskiej braci dopiero rozpoczyna przygotowania do sezonu lub spędza czas głównie na trenażerach, to triumfator Tour de Pologne zachęca do jazdy w zimowych warunkach. „Przerwijcie monotonię treningów na siłowniach i zmierzcie się z naturalnymi przeszkodami” – rzuca wyzwanie Cezary Zamana, dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą. „W Jabłonnie najdłuższy dystans będzie liczył 40 kilometrów, a jego pokonanie gwarantuje parę razy więcej adrenaliny i spalonych kalorii niż nawet najintensywniejsza jazda na trenażerze” – zapewnia kolarski mistrz Polski.

Oprócz 40-kilometrowego dystansu ½ Pro, swoich sił spróbować będzie można też na połowę krótszym i łatwiejszym dystansie Fit. Młodzież wyruszy na 7-kilometrowy odcinek Hobby. Na obu najdłuższych dystansach nie braknie wertepów, dziur i korzeni, które wytrząsną z zimowego snu każdy rower, a jadącemu na siodełku nie dadzą się nudzić ani przez chwilę. Znakomita większość trasy prowadzi przez chotomowskie lasy. Strategia pokonywania wijących się tam ścieżek zależeć będzie od aury. Jeśli zima nie poskąpi śniegu, trzeba się będzie przygotować na utrudniające wyprzedzanie koleiny. Konieczne będzie ostrożne wyczekiwanie błędu rywala i podejmowanie precyzyjnie zaplanowanych ataków. Jeśli zaś śniegu będzie jak na lekarstwo, peleton będzie mógł się rozpędzić, a pośród nagich drzew poniesie się echo setek turkoczących po glebie opon.

A warto spieszyć się do mety. Czekać tam będzie nie tylko rozgrzewająca serce burza oklasków, nie tylko regenerująca porcja wybornej grochówki – ale i atrakcyjne nagrody. Sponsor cyklu Hotel Narvil Conference & Spa ufundował voucher na dwudniowy pobyt dla dwóch osób. Dodatkowo, ci, którzy wezmą udział we wszystkich trzech zimowych maratonach Northtec MTB Zimą, mają szansę wrócić do domu z nowym rowerem ufundowanym przez tytularnego sponsora cyklu. Dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w Pakiet Max, automatycznie zapisujący na każdą z trzech list startowych.

„Trudne warunki? Tak, ale tylko i wyłącznie na trasie” – deklaruje Cezary Zamana, jak zawsze przykładający wielką wagę do komfortu zawodniczek i zawodników ścigających się w jego zawodach. „Uczestnicy do swojej dyspozycji będą mieć ogrzewane szatnie wraz z prysznicami, myjkę dla rowerów oraz ciepły posiłek serwowany na szkolnej stołówce. A dla maluchów przygotowałem strefę zabaw, prowadzoną na sali gimnastycznej przez animatorów” – zapowiada dyrektor sportowy Northtec MTB Zimą.

O jednym Cezary Zamana nie wspomina. Być może jest to już tak oczywiste, że nie warto się powtarzać? Mowa tu o serdecznej atmosferze panującej podczas całego wydarzenia. Widzący się po dłuższej przerwie kolarze przybijają piątki, wymieniają się wrażeniami z treningów, chwalą się sprzętowymi nowinkami. Od rozmów i śmiechu aż huczy, a jedyny moment, gdy hałas ten cichnie, to moment, gdy skupieni zawodnicy w pędzie pokonują kolejne kilometry trasy w Jabłonnie.

Zapisy na pierwszą odsłonę tegorocznego maratonu cyklu Northtec MTB Zimą trwają. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl lub też kontaktując się mailowo z Biurem Zawodów: biuro@zamanagroup.pl.

Program zawodów Northtec MTB Zimą – Jabłonna (Chotomów) 20 stycznia

sobota 19 stycznia

·        14.00-16.00 - zapisy w biurze zawodów

niedziela 20 stycznia

·        8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów

·        10.00 - start dystansu Hobby

·        10.45 - wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit

·        11.00 - start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit

·        12.15 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców

·        13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

·        13.45 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl