Ekoi "Just for Her". Stylowo dla kobiet

Marka Ekoi dość mocno zaznaczyła swoją pozycję od samego wejścia na rynek rowerowy w naszym kraju. Francuski producent, oferujący kompletne stroje na cały rok, dedykowane na rynek rowerowy zupełnie odmienił wizerunek linii skierowanej wyłącznie do kobiet. Stroje letnie, będące w stałej ofercie są obecnie wspierane również zimą i kompletny ubiór dla Pań w spójnej wizerunkowo całości jest dostępny w sprzedaży internetowej na stronie producenta. Sporą zaletą, ale i wadą jest oferta sprzedaży wyłącznie za pośrednictwem internetu, w celu uniknięcia pośredników pomiędzy fabryką, a konsumentem. Producent dość często kusi sporymi obniżkami cen, minusem jest jednak brak możliwości zobaczenia, czy przymierzenia stroju, przed jego zakupem. Za kwestie jakościowe odpowiadają w największej mierze szwalnie włoskie, co daje swego rodzaju gwarancję trwałości, komfortu i wysokiej jakości.

Strój zimowy składający się z bluzy termicznej, długich spodni z wkładką, buffa i czapeczki pod kask mieliśmy okazję sprawdzić podczas jazdy w panujących obecnie warunkach. Sama rozmiarówka  jest w pełni adekwatna do podawanych na stronie producenta danych, a krój wyraźnie cięty kobiecymi liniami ciała.

Bluza dedykowana na temperatury 7-15 st C zbudowana z membrany STORMSHIELD ®  jest odporna na działanie wody i wiatru, co czyni ja dobrym partnerem podczas jesiennych i cieplejszych zimowych dni treningowych. Połączona z grubszą zimową potówką termiczną i kamizelką pozwala jeździć nawet w temperaturach spadających do 0 st C .  Kieszonki na plecach to stały i potrzebny element, ale ciekawie producent podnosi funkcjonalność w deszczowej pogodzie, zasłaniając od góry dostęp do kieszonek dodatkową "klapką" z materiału. Na nieco niższe temperatury Ekoi przygotowało bluzę termiczną z włóknami soft touch, membraną Windtex i polarową podszewką. Ten produkt potrafi również oddychać podczas jazdy odprowadzając nadmiar wilgoci.


Spodnie długie, zimowe zapewniają utrzymanie temperatury ciała w dużej mierze wykorzystując włókna Super Roubaix. Damska wkładka żelowa dostarcza komfort podczas jazdy, nawet tej kilkugodzinnej dostosowując się anatomicznie do ciała podczas treningu. Nie znajdziemy tu tradycyjnych sportowych szelek, trzymających spodnie w stałej pozycji. Ukłonem dla Pań podczas przymusowego postoju jest szeroki i bardzo elastyczny pas podtrzymujący cały materiał, ułatwiający szybkie ściąganie i zakładanie. Podobnie ma się rzecz ze spodenkami letnimi, które zostały skrojone w bardzo podobny sposób, jednak z zupełnie odmiennych materiałów. Latem Ekoi postawiło na bardzo dobrą wentylację skóry bez szkody dla wyglądu stroju. Ostatnim dodatkiem w spodniach zarówno długich, jak i krótkich są silikonowe paski wokół zakończenia spodenek. Skutecznie uniemożliwiają przesuwanie i w zimowych i letnich spodenkach.


Gadżety dodatkowe, jakimi są buff, czy czapeczka pod kask dodatkowo dopełniają wizerunek marki na rowerze, jak i skutecznie chronią przed chłodem podczas jazdy. W tych przypadkach skuteczność działania jest w przedziale 7-15 st C. Na temperatury niższe należy zaopatrzyć się w dodatki w pełni zimowe.


Sposób w jaki zaprojektowano tylne kieszonki koszulki letniej może przyprawić o mały zawrót głowy. Pierwszy raz spotkać można aż...7 kieszonek w jednym miejscu, z czego jedna z nich dodatkowo zamykana na zamek. Materiał z którego zbudowano większą część koszulki, zarówno po bokach, jak i na plecach daje bardzo duże odczucie komfortu termicznego w ciepłe dni, dodatkowo szybko odprowadzając wilgoć ze skóry ciała.


Pełna oferta producenta dostępna jest pod adresem : https://www.ekoi.com/pl/1216-lady


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl