Firma Vredestein powraca do zawodów World Tour z zespołem AG2R — La Mondiale

Firma Apollo Vredestein ogłosiła podjęcie współpracy ze znaną zawodową francuską grupą kolarską Equipe Cycliste AG2R — La Mondiale na kolejne dwa lata. Umowa ta oznacza, że po 10-letniej przerwie opony rowerowe firmy Vredestein zostaną ponownie wykorzystane w kolarstwie zawodowym na najwyższym poziomie. Grupa kolarska AG2R będzie używać modelu 525 znanej belgijskiej marki Eddy Merckx. Firma Vredestein została również wybrana na dostawcę OEM opon dla marki Eddy Merckx na następne dwa lata.

W przyszłym roku holenderska marka opon Vredestein, ciesząca się renomą w świecie kolarstwa, będzie świętować swoją 110 rocznicę powstania. Thomas Mittendorff, dyrektor generalny Apollo Vredestein ds. opon rowerowych, pragnie połączyć siły z marką Eddy Merckx: „Obie marki dzielą pasję do wysokiej wydajności i wyjątkowej estetyki oraz mają bogate doświadczenie w branży kolarskiej. Niecierpliwie oczekujemy na współpracę z Eddy Merckx i AG2R oraz na kontynuację naszej historii, wspólnie osiągając sukcesy na najwyższym poziomie tej dyscypliny”.

Dla firmy Vredestein partnerstwo z AG2R to zarówno platforma promocyjna, jak i doskonała okazja do wykorzystania opinii kolarzy i mechaników jako cennych uwag potrzebnych do opracowywania nowych produktów. „Termin nie mógłby być lepszy; Tour de France rozpocznie się w tym roku w Brukseli, będąc upamiętnieniem pięciu wyścigów, które Eddy Merckx wygrał jako kolarz w czasie swojej imponującej kariery”, kontynuuje Mittendorff. „Fakt, że opony Vredestein są znów obecne na zawodach World Tour po ponad dekadzie i pojawiają się w tym kontekście, to wspaniałe osiągnięcie. Przyciągnie to uwagę całego świata podczas wielu fascynujących zawodów na kilku kontynentach, a wyścigi Tour de France same w sobie są największym na świecie wydarzeniem sportowym pod względem relacji w mediach”.

Rowery zespołu AG2R są wyposażone w opony Vredestein Fortezza Senso T, ręcznie wyrabiane, wysoce wydajne opony dętkowe 700x25C z bawełną. Opona ta posiada obudowę 290 TPI z bawełny, która zapewnia niskie opory toczenia i wysoki komfort. Mieszanka krzemionkowa, uwzględniająca specyfikę różnych warunków pogodowych, sprawia, że opona jest uniwersalna i zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej lub suchej nawierzchni. Warstwa z poliwęglanu chroniąca przed przebiciem zapewnia doskonałą odporność na przebicia. W przypadku klasycznej nawierzchni brukowanej zespół będzie korzystał z wersji opony 700x28c.

Dystrybutorem marki w Polsce jest AMP Polska


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl