Gran Fondo Gdynia 2019

Czy planujesz już rowerowy sezon na 2019 rok i zastanawiasz się co wybrać? W jakich zawodach brać udział? Niedawno byliśmy na konferencji zapowiadającej nowy (stary) wyścig kolarski - odbędzie się on 2 czerwca 2019 r. w Gdyni. Zapisy na Gran Fondo Gdynia 2019 rozpoczynają się już dzisiaj, czyli 15 października.

Jak mieliśmy okazję dowiedzieć się na konferencji, wyścig jest skierowany do kolarzy amatorów jeżdżących rowerami szosowymi (dopuszczalne są inne rowery na dystansie krótszym). Dystanse są dwa: Gran Fondo (134 km) i Medio Fondo (80 km). Zawody odbędą się 2 czerwca 2019 r. w Gdyni. Trasy będą przebiegały malowniczymi szlakami Kaszub, a zapisy na wyścig rozpoczną się już dzisiaj, czyli 15 października. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu pakietu, ponieważ wtedy jego cena będzie najatrakcyjniejsza. Cena za pakiet, który obejmuje udział w zawodach typu granfondo, na przygotowanej i zabezpieczonej trasie, dobrej jakości koszulkę sportową firmy Martombike oraz pamiątkowy medal dla każdego uczestnika wynosi 30 EUR.

Organizatorzy tak zapowiadają swoje zawody: „Malownicza, wymagająca i bezpieczna trasa, turkusowa fala kolarzy w jednolitych koszulkach i wiele ciekawych akcji dla miłośników dwóch kółek Gran Fondo Gdynia - Wyścig z morza i marzeń”.

Wyścig posiada swoich ambasadorów. Zostali nimi Joanna Jabłczyńska, Kuba Wesołowski oraz kolarze: Tobiasz Kulikowski (Gdynia) – zwycięzca GF Gdynia 2018, Mikołaj Pytel (Warszawa), Tamara Górecka-Werońska (Kraków), Karolina Kukuła (Kraków), Ewa Kołodziej (Warszawa), Szymon Puchałka (Tychy), Andrzej Specjał (Bydgoszcz), Piotr Szafraniec (Wadowice), Mikołaj Paszkowski (Gdynia), Krystian Kiermasz (Gdańsk), Paweł Kwiatkowski (Toruń), Mirosław Bieniasz (Tarnów). Oczywiście ambasadorzy wyścigu będą w nim startować, więc jeśli masz chęć prześcignąć Kubę Wesołowskiego, który na konferencji zapowiedział, że raczej będzie zamykał wyścig, to będzie taka okazja w Gdyni. Ponadto wśród ambasadorów kolarzy jest nasz redakcyjny kolega Piotr Szfaraniec, także zapraszamy do obserwowania jego wpisów w mediach społecznościowych dotyczących tego wyścigu.

Więcej szczegółów na temat tej imprezy znajdziecie na Gran Fondo Gdynia. Tam także znajduje się zakładka rejestracja.


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl