Intensywny weekend Marka Konwy

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w weekend zaliczył dwa starty. Najpierw ukończył wyścig we Francji, a następnie w Szwajcarii.

Puchar Francji Pfastatt C2 zawodnik ukończył na 10. miejscu, natomiast w niedzielę w Szwajcarii w EKZ Cross Tour w Aigle uplasował się na 14. pozycji.

Komentarze zawodnika:

Marek Konwa

– 10. miejsce w Pucharze Francji Pfastatt C2

Kolejny weekend startowy za mną. Sobota to wyścig we Francji, gdzie na bardzo szybkiej trasie zajmuje 10 miejsce. Dużo luźnych kamieni oraz tumany kurzu dodawały smaczku rywalizacji. Jak dla mnie dobre przepalenie nogi przed niedzielnym startem w EKZ Cross Tour obok siedziby UCI w Aigle.

– 14. miejsce w EKZ Cross Tour w Aigle - Szwajcaria

Drugi wyścig z cyklu EKZ Cross Tour w Aigle rozgrywał się dookoła głównej siedziby UCI. Ciekawa i widowiskowa trasa przyciągnęła sporo kibiców. Sporo krótkich podjazdów i technicznych trawersów po 10 rundach dobrze weszło w nogi. Popsułem nieco start, a na tak szybkim wyścigu ciężko później przebić się do przodu więcej niż kilka pozycji nie mając eBike’a. Strata minuty do zwycięzcy na koniec to dobry wynik z 14 miejscem na mecie.