Granfondo Gdynia 2019, czyli wyścig kolarski z morza i marzeń

W internecie pojawiła się już zapowiedź drugiej edycji wyścigu kolarskiego Gran Fondo Gdynia. A gdzie podziało się znane z poprzedniej edycji logo GFNY?

Od nowego sezonu impreza nie będzie już w serii GFNY. Wiele sobie po tej współpracy obiecywaliśmy, ale w ostatnich tygodniach między nami a właścicielami marki GFNY pojawiły się różnice biznesowe, które okazały się nie do pogodzenia. Zgodnie uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli każda ze stron pójdzie własną drogą. 

Co to oznacza dla uczestników imprezy? Czy zmienicie formułę zawodów? Czego możemy się spodziewać po przyszłorocznej edycji?

Formuła zawodów na pewno nie ulegnie istotnym zmianom. Uczestnicy nadal będą mieli do wyboru dwa dystanse: medio fondo i gran fondo. Ponownie pojedziemy malowniczymi trasami po Kaszubach, które zostaną na czas wyścigu w pełni wyłączone z ruchu drogowego. Ponadto, w każdym pakiecie startowym znajdzie się profesjonalna koszulka kolarska wysokiej jakości – zgodnie z regulaminem start w niej jest obowiązkowy. Odbędą się też zawody dla dzieci GF Kids. 

Co się zatem zmieni? 

Zawodnicy odczują przede wszystkim różnicę w cenach pakietów startowych. W pierwszym terminie – do końca października – będzie można zapisać się już za 30 euro. Wprowadzamy ponadto klasyfikację i nagrody w kategoriach wiekowych dla dystansu medio fondo, czego nie było w poprzedniej edycji zawodów. 

Część kolarzy może pomyśleć, że odejście z serii GFNY wpłynie na poziom organizacyjny imprezy. Czy to słuszne obawy?

Nie, nic takiego się nie stanie. Co prawda od GFNY kupowaliśmy prawa do posługiwania się marką, ale za organizację wyścigu od początku do końca odpowiedzialna była agencja Sport Evolution. Jesteśmy gwarantem wysokiej jakości, a świadczą za nami tak duże imprezy sportowe, jak chociażby Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że przyszłoroczna edycja Gran Fondo Gdynia przyniesie ze sobą wiele spektakularnych działań nie tylko dla zawodników, ale i kibiców. Więcej na temat naszych planów powiemy już wkrótce, podczas uroczystej prezentacji imprezy, którą zaplanowaliśmy w czwartek, 11 października. 

Kiedy ruszą zapisy? 

Z zapisami startujemy już 15 października. Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy, to będzie prawdziwy wyścig z morza i marzeń.

Więcej szczegółów oraz możliwość zapisania się na stronie organizatora ( http://gfgdynia.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl