Zmiana terminu finałowych zawodów Garmin MTB Series w Rumi!

Finał tegorocznej, jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series odbędzie się w sobotę 6 października 2018 r., a nie 7 października 2018 r. jak informowaliśmy do tej pory! Korekta terminu wynika z działań prowadzonych przez nadleśnictwo na terenie rozgrywanych zawodów.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na "polowanie zbiorowe", które zamierza przeprowadzić nadleśnictwo na terenie zawodów Garmin MTB Series Rumia, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin zawodów z niedzieli 07.10.2018 na sobotę 06.10.2018.

Okolice Rumi to strome wzgórza, gęsto porośnięte lasami, które przypominają obszary podgórskie, a dolina Zagórskiej Strugi przypomina górski wąwóz. W takich okolicznościach przyrody będą mieli okazję ścigać się zawodnicy, którzy wezmą udział w Garmin MTB Series 2018.

Etap w Rumi nazywany jest królewskim etapem cyklu, a bez wątpienia jest też etapem technicznie. Miejscowość ta po raz kolejny znalazła się na mapie cyklu i gościć będzie amatorów kolarstwa górskiego 6 października.  Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse MINI oraz MAXI.

Trasa w Rumi jest zaplanowana tak, że zawodnicy nie mogą narzekać na nudę. Mnóstwo ciekawych momentów, przewyższeń, podjazdów oraz zjazdów. Trasa jest momentami ekstremalna, będzie więc wyzwaniem dla wszystkich lubiących wymagające trasy MTB. Charakteryzują ją przede wszystkim techniczne podjazdy, obfitujące w błoto i korzenie. Na ostatnich kilometrach trasy na zawodników czeka szybki singiel. Dzięki takim walorom trasy zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja.

Start i meta zlokalizowane będą w jednym miejscu, przy ulicy Polnej w Rumi. Będzie to atrakcyjne i wygodne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Zawody w Rumi zakończą tegoroczny cykl Garmin MTB Series 2018.

Podczas finału cyklu Garmin MTB. Series w Rumi dowiemy się, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej całej serii oraz którzy zawodnicy zdobędą tytuły Króla i Królowej Pomorza na dystansach MINI oraz MAXI.

Przypominamy, że zapisy cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić Formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl