Los gallos de la Vuelta by Dodek Studio

Koguciki Vuelty, czyli Kto będzie w tym roku walczył w hiszpańskim grand tourze? Z jakimi obawami, nadziejami i motywacjami przyjeżdżają najlepsi zawodnicy? Zapraszamy na krótką relację z konferencji i prezentacji drużyn.
Hiszpańskie upały. Co do pogody zdania są podzielone. Przykładowo nasz Rafał Majka jak i Bauke Mollema stwierdzili, że mimo wszystko preferują jazdę w ciepełku, podobnie uważał Fabio Aru pochodzący z Sardynii. Z drugiej strony Adam Yates z deszczowej Anglii ma pewne obawy przed pierwszymi etapami rozgrywającymi się w gorącej Andaluzji.

Długie czy krótkie etapy? Alejandro Valverde mimo długiego doświadczenia entuzjastycznie przyjął wprowadzenie krótkich, ale wymagających etapów na Vuelcie i Tourze. Nie mniej jednak, jak to powiedział preferuje “średnie” dystanse ok 150 km. Inny punkt widzenia przedstawiał Mollema dla którego krótkie etapy, podczas których często nie ma nawet czasu na jedzenie czy picie i są bardzo nerwowe.

Obawy. Dla niektórych zawodników to właśnie pierwszy tydzień stanowi największe wyzwanie, albo z powodu pogody, jak to jest w przypadku Yates’a, albo z powodu trybu przygotowań. Rafał Majka stwierdził, że właśnie zjechał z gór i dla niego będzie on najcięższy. Z kolei zawodnicy, którzy walczą o generalkę są myślami w ostatnim tygodniu. Przykładowo Daniel de la Cruz stwierdził, że etapy mające miejsce w Kraju Basków i Andorze będą dla niego rozstrzygające.

Motywacje. Dla Ilura Zakarina, któremu właśnie urodził się syn motywacja jest oczywista. Che on jak najlepiej pojechać dla swojego dziecka. Rafał Majka i Peter Sagan chcą powalczyć o skalpy etapowe. Michał Kwiatkowski po świetnym występie w Tour de Pologne przyjechał na Vueltę bez presji, ale może dzięki temu uda mu się ponownie pozytywnie zaskoczyć polskich kibiców. Stwierdził, że od wielu lat stara się pokazać przed polską publicznością i jest bardzo zadowolony, że udało mu się to osiągnąć.


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl