Mazovia plus Gwiazda Północy równa się wakacyjna przygoda z kolarstwem MTB

Cezary Zamana od lat zaprasza sympatyków jazdy rowerem na północ Polski,skąd pochodzi i gdzie stawiał pierwsze kolarskie kroki. Mazury znakomicie nadające się do uprawiania kolarstwa, a swoje uroki najpełniej prezentują w okresie wakacji. Jeziora, lasy, puszcze i mazurskie wioski– to atrybuty Pojezierza Ełckiego.

Przed nami X etap cyklu Mazovii oraz kolejna edycja Gwiazdy Północy, etapowego wyścigu po wciąż mało znanych single trackach i rowerowych trasach północnej Polski. Jak zawsze te dwie imprezy łączą się, by zabrać zawodników w rowerowo najciekawsze zakątki Mazur. Dlatego ełcka edycja Mazovii jest jednocześnie pierwszym etapem mazurskiej etapówki. Jeśli zatem wybierasz się na Mazovię, masz okazję załapać się na wakacyjną przygodę. Zabrać możesz na nią swoją rodzinę i przyjaciół.Przed tobą aż cztery maratony po najpiękniejszych zakątkach Krainy 1000 Jezior, odkrywanie uroków mazurskich tradycji i radości z beztroskiego wypoczynku.

Czterodniowa przygoda z ZAMANA GROUP rozpocznie się 12 sierpnia w Ełku, czyli rodzinnym mieście Cezarego Zamany. Nie będzie czasu na wprowadzenie czy rozgrzewkę, bo już pierwsze kilometry mogą dać się we znaki peletonowi. Przejedzie on przez prastary Bór Ełcki, w którym aż roić się będzie od technicznych singli. Tych na dystansie Pro jest aż 30 kilometrów. Drugi etap w Prostkach (13 sierpnia) wyróżni się technicznymi fragmentami oraz zmienną dynamiką. Ci kolarze, którzy potrafią trzymać wysokie tempo i nie poddadzą się interwałom, mają największe szanse na triumf. Rozpędzony peleton przeniesie się następnie do Sypitek (14 sierpnia), gdzie w malowniczej scenerii Pojezierza Ełckiego z pewnością inicjowane będą liczne ucieczki. Sprzyjać temu będzie dynamiczny profil trasy. Na koniec kolarze zameldują się w Starych Juchach (15 sierpnia). To rejon Mazur Garbatych, terenu mocno zrytego przez lodowiec. Etap obfitować będzie w stromizny, na których zapewne rozegra się ostateczna walka o triumf w kategorii generalnej całej etapówki.

O zwycięstwo walczyć będzie można w kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć. A także na czterech różnych dystansach: Hobby (dla młodzieży do 13. roku życia), Fit (stworzonym z myślą o kobietach i o starszych zawodnikach), ½ Pro oraz koronnym, najtrudniejszym i najdłuższym Pro. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody i puchary. Ci, którzy ukończą wszystkie etapy Gwiazdy otrzymają też pamiątkowe medale. Cezary Zamana zadbał i o najmłodszych. Każdego dnia odbędą się zawody dla dzieci do 6. roku życia, z dyplomami dla wszystkich i nagrodami dla najlepszych.

Dzięki zaangażowaniu w organizację samorządów miasta Ełk oraz gmin: Prostki, Kalinowo oraz Stare Juchy, etapówka obfitować będzie również w pozasportowe atrakcje. W Prostkach po maratonie odbędzie się mecz piłki nożnej Organizatorzy vs. Zawodnicy. W Sypitkach będzie można zintegrować się podczas wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Swoimi smakołykami prosto z domowej kuchni częstować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Instrumenty szykują lokalni muzycy, przeprowadzając ostatnie próby przed występami dla zawodniczek i zawodników Gwiazdy Północy. Na każdym etapie skorzystać będzie można z darmowego serwisu, pryszniców oraz myjek.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl