Bike Maraton Obiszów. Baba Jaga czeka

Połowa wakacji za pasem - czas zatem na Kolarski Weekend w gminie Grębocice i Bike Maraton w Obiszowie. Na rozgrzewkę będzie najpierw trochę szosy - w sobotę w Grodowcu wystartuje Szosowy Klasyk będący w tym roku częścią cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk, a w niedzielę, 5 sierpnia, odpali kolejna edycja Bike Maratonu.

Trasa tradycyjnie została poprowadzona z wykorzystaniem ścieżek i singli obiszowskiego Bike Parku, co czyni z tego maratonu swoiste XC podniesione przynajmniej do kwadratu. Mamy więc wyścig na rundach (MINI - 1 runda, MEGA - 2, GIGA - 3) i trzeba będzie się naprawdę solidnie napracować aby dystans MEGA i GIGA pokonać. Niby gór nie ma, niby ciężkch podjazdów nie będzie, ale na coś jednak kilka razy trzeba wjechać, powalczyć z grząskim piachem i przejechać te kilkadziesiąt kilometrów. Nie będzie miejsca na wakacyjną nudę i letnie rozkojarzenie. Będzie stromy podjazd na kultową w okolicy Babę Jagę i długi, doskonale widoczny z bazy wyścigu dojazd do mety.

To na pewno będzie maraton, podczas którego warto wystartować na dystansie MINI (25 km, 400 m przewyższeń) - płasko, wakacyjnie i rekreacyjnie, w myśl zasady "Bike Maraton jest dla wszystkich". MEGA oferuje już 57 km i prawie 1000 m przewyższeń, a druga runda na pewno już taka łatwa nie będzie. Na dystansie GIGA mamy już prawie 90 km i 1400 m w pionie. Będzie więc to z pewnością maraton wytrzymałościowy, pozbawiony technicznych pułapek, podczas którego będzie się można naprawdę "ujechać", a na pewno cały czas trzeba będzie trzymać oraz kontrolować mocne, jednostajne tempo.

Na mecie i w miasteczku wyścigu - jak zwykle w Obiszowie - sporo atrakcji. Expo, pokazy, animacje, strefa dziecka, Sonko Kids Bike Maraton, koncert muzyczny, loteria fantowa i oczywiście stoisko z lokalnymi przysmakami, dla których wielu zawodników przyjeżdża startować właśnie tu. Wspaniałe domowe ciasta, zupy, chleb ze smalcem i oczywiście słynne ogórki Pani Krysi - to bezdyskusyjny znak jakości Bike Maratonu w Obiszowie.

To będzie już trzeci pobyt Bike Martonu w gminie Grębocice, a jeśli chodzi o tegoroczne miejsce w cyklu, jest to edycja nr 7. Grębocice, Grodowiec i Obiszów słusznie są coraz bardziej kojarzone z kolarstwem, Bike Maratonem, lokalnymi trasami rowerowymi, rodzinną turystyką rowerową, ale i ze ściganiem na wysokim poziomie - miejsce, otoczenie i infrastruktura zachęcają do przyjazdu i przekonują do pozostania. Tym bardziej warto zaplanować te odwiedziny na zbliżający się Kolarski Weekend.

Kolejna edycja Bike Maratonu odbędzie się już 18 sierpnia w Wiśle, a beskidzki maraton będzie miał rangę Mistrzostw Polski XCM.

Szykuje się więc w Obiszowie przetarcie przed imprezą mistrzowską i dobra okazja na sprawdzenie co słychać u rywali.

Bike Maraton Obiszów, start w sobotę 5 sierpnia o godz. 11:00.

Zapisy i zgłoszenia na miejscu w biurze zawodów oraz na https://bikemaraton.com.pl


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl