Bike Maraton Bielawa. Wracamy w Góry Sowie!

Rezerwujcie sobie czas na sobotę 21 lipca i przyjeżdżajcie do Bielawy. Jezioro, góry i kolejna porcja MTB - sezon w pełni, a wakacje i urlopowe rozjazdy nie są w stanie spowolnić ani, tym bardziej, powstrzymać rozpędzonego Bike Maratonu. Za nami Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie - czas teraz na Bielawę i Góry Sowie - od lat żelazny punkt programu. To będzie już szósta edycja cyklu w tym roku, a drugi miesiąc wakacji przywitamy już w Obiszowie, gdzie organizatorzy zapraszają 5 sierpnia. Najpierw będą więc góry, a potem nieco odpoczynku na nizinach.

Góry w Bielawie prezentują się imponująco - i na mapie, i na horyzoncie. Dystans GIGA znów będzie naprawdę konkretny - przy przewyższeniu 2600 m do pokonania będą 73 km, podczas których będzie można dokładnie zwiedzić Góry Sowie.  Dojedziemy aż pod Walim, Rzeczkę i Sokolec, przewijając się na drugę stronę grzbietu. Będą głazy na Kalenicy, podjazd z Przeł. Jugowskiej przez Kozie Siodło na Wielką Sowę i sporo innych sowiogórskich wisienek na torcie.

Na dystansie MEGA zaplanowano 50 km i 1700 metrów przewyższenia, co na pewno sprawi, że jeśli wybierzecie akurat tę trasę, mety nad Jeziorem Bielawskim będziecie wyptrywać z niebywałym utęsknieniem. Zresztą miejsce startu i mety to temat na osobną historię - zielone brzegi jeziora, ośrodek wypoczynkowy, kąpielisko, góry tuż obok - Bike Maraton nie mógł lepiej trafić z miejscem terminem. I od lat ten pomysł się sprawdza.

Jeśli wakacyjny klimat sprzyja poszukiwaniu nowych sportowych wyzwań, to może pora aby spróbować swoich sił w wyścigu MTB. Bike Maraton znów daje szansę tym, którzy albo zaczynają, albo nie mają ochoty tłuc się godzinami na rowerze po górskich szlakach. Dla nich jest MINI. W Bielawie to 25 km i 850 m przewyższenia, a profil trasy pokazuje, że większych trudności na tej trasie nie ma. Najpierw konsekwentnie w górę, bufet,  a potem w dół, z przerwą na kilka podjazdów. To na pewno będzie maraton MTB w pigułce plus kolejna pigułka z klimatem Gór Sowich. MINI to oczywiście zawsze też okazja do startów dla mocnych i szybkich zawodników, co najlepiej widać po rezultatach zwycięzców i ich średnich prędkościach.

Biuro zawodów nad Jeziorem Bielawskim (OWW Sudety, ul. Wysoka) tradycyjnie czynne już  w piątek od 16:00 do 21:00. W sobotę od 8:00 do 10:30.

Dzień po Bike Maratonie znów w Bielawie odbędzie się kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg - III Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska "12".

Po raz pierwszy wystartuje też Ultra Sowa - bieg na 53 km.

To się nazywa sportowy wakacyjny weekend... ;-)


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl